Próbny egzamin ósmoklasisty

Szanowni Państwo,
w tym tygodniu w dniach 07 - 09 lutego (wtorek, środa, czwartek) odbędą się próbne egzaminy ósmoklasisty. Poniżej kilka najważniejszych informacji dotyczących organizacji egzaminów oraz organizacji lekcji w tych dniach.

Uczniowie klas ósmych przychodzą na egzamin około godz. 7:50.
W dniach egzaminów lekcje dla klas 8 odbywają się po egzaminie według planu.

Czas trwania poszczególnych części egzaminu:
07.02. (wtorek) - język polski - 120 minut czyli od 8:00 do 10:00
08.02. (środa) - matematyka - 100 minut czyli od 8:00 do 9:40
09.11. (czwartek) - języki obce - 90 minut czyli od 8:00 do 9:30

Uczniowie mający wydłużony czas piszą o połowę dłużej czyli odpowiednio 180, 150 i 135 minut.
Uczniowie powinni mieć przy sobie podbitą legitymację.
Uczniowie piszą egzamin długopisem z czarnym wkładem.
Na część matematyczną zabierają linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – uczniowie wykonują długopisem Nie wolno korzystać z kalkulatorów.

Jeżeli wiedzą Państwo już dziś, że dziecka nie będzie na egzaminie lub na pojedynczych jego częściach, prosimy o informację do sekretariatu budynek B lub w zwrotnej informacji na e-dzienniku do p. wicedyrektor Ewy Rucińskiej