Integracja z dziećmi z Ukrainy

Dnia 18.03.2022 odbyło się spotkanie uczniów, którzy przyjechali z Ukrainy z uczniami polskimi na wspólnej zabawie, spacerze i grach językowych. Na wstępie całą grupę przywitała Pani Dyretor Sylwia Szostak.

W piątek po czterech lekcjach zebraliśmy się w Sali gimnastycznej, gdzie wszyscy uczestnicy mogli poznać się wzajemnie, przedstawić podczas zabaw z piłką oraz pluszową pacynką.

Następnie uczniowie z Ukrainy mieli okazję poznać polskie odpowiedniki nazw owoców i warzyw oraz dni i miesięcy. W rewanżu przedstawili ich ukraińskie odpowiedniki a wszystko odbywało się w atmosferze śmiechu i zabawy. Nauka języka urozmaicona była zabawami sportowymi w berka i innymi ćwiczeniami.

Druga część spotkania to wspólny spacer po mieście, podczas którego Michalina z kl.8C pokazała nowym kolegom i koleżankom ważne miejsca i punkty orientacyjne w Świnoujściu.

Dużo radości sprawiła wszystkim  wspólna zabawa w Parku Zdrojowym oraz  spacer w promieniach wiosennego słońca. Wróciliśmy do szkoły zmęczeni i zadowoleni, ponieważ wspólna  ukraińsko –polska wyprawa okazała się udana , co dobrze rokuje na naszą wspólną przyszłość  w  szkole i w przyjaźni.