Wyniki konkursu dla klas piątych „Rekonstrukcja Grodu w Biskupinie”

Uczniowie klas piątych wykazali się znacznymi umiejętnościami projektowania architektonicznego w zakresie rekonstruowania grodu w Biskupinie. Wyniki ich pracy można było podziwiać w postaci makiet i modeli na szkolnej wystawie w budynku B. Pieczołowicie wykonane, z licznymi detalami wewnątrz, stanowiły ciekawą interpretację grodu biskupińskiego. Zapraszamy laureatów konkursu po odbiór nagród na uroczystym apelu szkolnym. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za wkład pracy!

• Wojtek Wesołowski (5e)
  • Maja Chylińska, Natalia Nieckarz (5e)
  • Hania Kołacz (5c)

• Iwona Kała (5a)
  • Julia Worzała, Karolina Kuckiewicz (5e)
  • Maciej Ożóg (5e)

• Ula Chudzyńska (5a)
  • Szymon Kannenberg (5b)
  • Piotr Witkowski (5d)

Wyróżnienia: Gabryś Sadowski (5d), Wojtek Jon (5e)

Czy wiesz, że…

W Biskupinie leżącym na trasie nr 5 z Poznania do Bydgoszczy znajduje się bardzo ciekawa atrakcja - zrekonstruowany gród biskupiński, położony na półwyspie wrzynającym się w Jezioro Biskupińskie. Na jego terenie powstało Muzeum Archeologiczne - bardzo licznie przyciągające turystów. Wiedzie tędy Szlak Piastowski.

Fragmenty prehistorycznego grodu odnalazł tu przypadkowo miejscowy nauczyciel - Walenty Szwajcer, w efekcie czego miejsce to stało się jednym z najbardziej znanych rezerwatów archeologicznych w Polsce, gdzie nieustannie prowadzi się intensywne badania naukowe.