Świnoujście - Miasto Dzieci

18 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się Międzyszkolny Konkurs pt. „Świnoujście – Miasto Dzieci” dla uczniów klas III Szkół Podstawowych. W tym roku wzięli udział uczniowie ze: Szkoły Podstawowej  nr 1 im. Marynarki Wojennej RP,  Szkoły Podstawowej  nr 2 im. mjr H. Sucharskiego, Szkoły Podstawowej  nr 4 z  Oddziałami Integracyjnymi, Szkoły Podstawowej  nr 6 im. Mieszka I, Społecznej Szkoły Podstawowej STSG.  Uczniowie przygotowując się do konkursu musieli opanować wiedzę o naszym mieście.

Read more: Świnoujście - Miasto Dzieci

Sukcesy plastyczne

ZOBACZ ZDJĘCIA

Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym w 115. rocznicę urodzin Walta Disneya.
W dniu 19 maja 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się finał konkursu pt. „Wieki artysta może się objawić w każdym” i uroczyste wręczenie nagród. Na konkurs, dotyczący twórczości W. Disneya, nadesłano ponad 600 prac  z  wielu miejscowości naszego województwa. Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia koła plastycznego prowadzonego przez panią mgr Ilonę Giza zajęli w kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV – VI :

II miejsce – Julia Kotowska z klasy VI d
II miejsce -  Hubert Tomaszek z klasy IV c
Uczennica Tacjana Lizik z klasy III d prowadzonej przez panią mgr Jolantę Roszczyk, zdobyła III miejsce w kategorii klas I- III.
Gratulujemy naszym uzdolnionym twórcom i życzymy dalszych sukcesów.

Lekcja otwarta z przyrody: „Jak działa serce?”

ZOBACZ ZDJĘCIA

W dniu 18 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 6 w Świnoujściu odbyła się lekcja otwarta z przyrody przygotowana przez nauczycielki: Monikę Sieczkę i Aleksandrę Szajer z udziałem uczniów klas IV-tych oraz zaproszonych gości (Dyrektora Szkoły, nauczycieli oraz p. Naczelnik Wydziału Edukacji – Janiny Śmiałkowskiej).  Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak działa serce. Zapoznali się z jego skomplikowanym mechanizmem. Podczas lekcji badali serce wieprzowe, wskazywali poszczególne jego elementy, dowiedzieli się, co kryje się w naczyniach krwionośnych oraz jak wysiłek fizyczny wpływa na tętno. 

Międzyszkolny konkurs przyrodniczy

6 maja 2016r w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczy: ODKRYWAMY TAJEMNICE WODY. W konkursie udział wzięły:  Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6. Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą i umiejętnościami na temat warunków życia w wodzie, przystosowań organizmów, łańcuchów pokarmowych oraz ogólną wiedzą na temat życia w wodzie.

I miejsce drużynowo zajęła
Szkoła Podstawowa nr 4. Skład drużyny: Maciej Karczewicz, Aron Krajda, Przemysław Strzelczyk-opiekun p. Sylwia Rybczyńska- Krzystosiak.

II miejsce drużynowo zajęła 
Szkoła Podstawowa nr 6. Skład drużyny: Kaja Karasek, Dawid Tomaszczuk, Oskar Rożko- opiekun p. Monika Sieczka.

III miejsce drużynowo zajęła 
Szkoła Podstawowa nr 1.  Skład drużyny: Angelika Kramek, Michał Śliwiński, Antoni Rygiel-opiekun p. Lidia Ziontkowska.

Wszystkim szkołom serdecznie gratulujemy!!!!

Organizatorem konkursu były nauczycielki przyrody ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Złożenie kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej”

71 lat temu dnia 8 maja 1945 r. w Berlinie podpisano akt kapitulacji III Rzeszy, zakończyła się druga wojna światowa. Dnia 8 maja 2016 r. delegacja uczniów z naszej szkoły, z klasy I a: Martynka K., Jula R. oraz Nikoś G. uczestniczyła w miejskiej uroczystości z okazji 71 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Dzieci złożyły wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej” na Placu Słowiańskim. Uczniowie mieli też okazję wysłuchać utworów granych przez orkiestrę wojskową oraz zobaczyć kompanię honorową 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.