Obóz młodych lekkoatletów

  Biegać można wszędzie, ale są miejsca szczególne dla pasjonatów tego sportu. Jednym z nich jest właśnie Szklarska Poręba – uznana za mekkę polskich biegów, zarówno średnich, jak i długich. Wyjątkowość tego miejsca związana jest z wysokością i klimatem oraz ukształtowaniem terenu.  Na wysokości już od 1000 m n.p.m panują warunki zbliżone do tych, jakie są na 2000 m w Alpach.

   Dlatego też  w okresie ferii zimowych nie mogło zabraknąć w Szklarskiej Porębie młodych lekkoatletów z Naszej szkoły, gdzie trenowali, odpoczywali i wspaniale bawili się na obozie sportowym. 

   Celem zgrupowania młodych lekkoatletów, którzy na co dzień uczęszczają na zajęcia sekcji LA „Wyspiarz”, była realizacja planów szkoleniowo – treningowych do startów w zawodach halowych i przełajowych. Zajęcia treningowe odbywały się na duktach leśnych, w Górach Izerskich oraz na karkonoskich szklakach.

  Wyjątkowa i urokliwa zima umożliwiła zrealizowanie wszystkich zaplanowanych wycieczek górskich. Mróz i śnieg towarzyszył nam przez cały okres pobytu w Szklarskiej Porębie. Ogromne masy śniegu i tunele oraz słońce sprawiały bajkowe krajobrazy, które na długo będą zapamiętane przez Naszych uczniów.

   Pozostaje życzyć młodym lekkoatletom z Naszej szkoły, przełożenia tej ciężkiej pracy na wyniki sportowe w najbliższych zawodach, a będą to Halowe Mistrzostwa Województwa w Szczecinie, które odbędą się w dniu 16 lutego 2019 r.

 

Komunikat

UWAGA!!!

ZA OBIADY ZA MIESIĄC LUTY PŁATNOŚCI MOŻNA DOKONYWAĆ DO DNIA 15.02.2019 (PIĄTEK)

WAŻNE!!!

SZKOŁA KORZYSTA Z CATERINGU DLATEGO DZIECKO BĘDZIE MOGŁO ZJEŚĆ OBIAD PO DWÓCH DNIACH OD DATY WPŁATY.

Dzień Transplantacji

Po raz trzeci w naszej szkole organizowane były obchody Dnia Transplantacji w Polsce, który przypada na dzień 26 stycznia. Dzień ten jest obchodzony w rocznicę pierwszego udanego przeszczepienia nerki w Polsce, który odbył się 26 stycznia 1966 roku. Pacjentką była osiemnastoletnia Danusia Milewska- uczennica szkoły pielęgniarskiej.

Wzorem poprzednich lat grupa młodzieży z klasy 8 a, pod opieką pani Karoliny Turosieńskiej, przygotowała prelekcje dla uczniów wszystkich klas 7 naszej szkoły. Celem spotkań jest propagowanie wiedzy na temat transplantacji narządów i tkanek. W tygodniu poprzedzającym obchody młodzież przygotowała informacje i ciekawostki dotyczące transplantacji, które pojawiły się na szkolnych korytarzach. Uczniowie klas 7 otrzymali zestawy pytań do opracowania, na które musieli poszukać odpowiedzi. To pozwoliło na aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

Bezpieczne ferie

W poszczególnych województwach na terenie Polski wkrótce rozpoczynają się ferie. Realizując zagadnienia profilaktyki bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku rozpoczęliśmy cykl spotkań z funkcjonariuszami KMP Świnoujście.  „Jak bezpiecznie spędzić ferie” - to temat spotkania funkcjonariuszy Policji z uczniami klas IV-V naszej szkoły.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny, zwrócili uwagę na konieczność zachowania bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw. Rozmawiali także o wzajemnym szacunku, tolerancji i bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusze przypomnieli także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu, zadawali pytania oraz chętnie prezentowali przygotowane przez prowadzącą scenki.

Miss Polski w Sp6

11 stycznia 2019 mieliśmy okazję gościć w naszej szkole Miss Polski 2018 - Olgę Buławę. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że przyjęła nasze zaproszenie. Należy nadmienić, że p. Olga jest absolwentem naszej szkoły oraz, że jej młodsza siostra uczęszcza do V klasy, więc dla Miss Polski była to głównie sentymentalna wizyta.

Pani Olga propaguje czytelnictwo, dlatego została poproszona o przeczytanie swojej ulubionej książki z serii Harry Poter, a następnie odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Na koniec wizyty każdy uczeń mógł zrobić sobie zdjęcie z Miss Polski oraz otrzymać autograf. 

Mamy nadzieję, że nie jest to ostatnia wizyta p. Olgi w naszych progach.