Wybory samorządu uczniowskiego

W dniu 15 listopada 2019 w Naszej Szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Spośród kandydatów, którzy się zgłosili,  uczniowie w tajnych i demokratycznych wyborach, zadecydowali kto będzie ich reprezentował i zostanie przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego.

W głosowaniu wzięło udział 380 uczniów, którzy oddali:

188 głosów na Karola Manikowskiego;

68 na Katarzynę Dobek;

66 na Natalię Preuss;

58 na Bartosza Wieliczko.

Przewodniczącym SU został Karol Manikowski, Kasia, Natalia i Bartek zostają jego zastępcami.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na realizację obietnic wyborczych

Z polszczyzną za pan brat!

            W czwartek - 14.11.2019 r. ósmoklasiści z naszej szkoły w składzie: Amelia Jung, Nikola Podstawska, Marcin Rosiński, Dawid Tomaszczuk wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Z polszczyzną za pan brat zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. majora Henryka Sucharskiego. Nasi uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu frazeologii, fleksji, poprawnej budowy zdań, semantyki, ortografii i interpunkcji. Uczniowie ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu.
Gratulujemy!

Prace projektowe 6C

W ramach uatrakcyjnienia lekcji matematyki w Naszej Szkole zaproponowałem uczniom klasy szóstej wykonanie pracy projektowej. Praca dotyczyła wykonania rysunku o tematyce zimowej składającej się z figur narysowanych konstrukcyjnie. Wcześniej na lekcji matematyki uczniowie uczyli się rysować konstrukcji trójkąta równobocznego lub równoramiennego oraz kół i okręgów.  Uczniowie mieli  podany dokładny termin wykonania zadania. Prace mogli wykonać samodzielnie bądź w parach. Praca była oceniana pod względem estetycznym, poprawności wykonania konstrukcji i kreatywności uczniów. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, zadanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów.  Poniżej przedstawiam efekty ich pracy.

Sebastian Iwaniuk

Kampania "Kochasz dzieci, nie pal śmieci"

14 listopada 2019r. uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu, włączyli się aktywnie w ogólnopolską kampanię „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”. Kampania dotyczy problemu palenia śmieci w piecach domowych. Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce. Każdy z nas pragnie dobrego samopoczucia. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Jego czystość jest bardzo ważna. Dzieci przemaszerowały ulicami Świnoujścia, barwnym korowodem, na osiedla domków jednorodzinnych  i tam rozdawały ulotki informacyjne.

Dzień Postaci z Bajek

„(…) ulubione miejsce we Wszechświecie – niekończąca się biblioteka
w połączeniu z niekończącą się (...)”
kolejką zadowolonych i uśmiechniętych czytelników...

   Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta.
   Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a.
Wróżka, Krasnoludek, Kaczor Donald, Baba Jaga, Myszka Miki, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek. Można wymieniać... i wymieniać bez końca!Przecież każdy z nas ma swoje ulubione bajki i ukochanych bohaterów. W dzieciństwie dzięki nim poznajemy świat, śmiejemy się i wzruszamy.
5 listopada w Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie przypomnieć, te znane, bardzo lubiane...lub poznać nowe postacie bajkowe, które polecają jedne dzieci innym dzieciom! W szkolnej bibliotece zorganizowałyśmy wspólny bajkowy seans filmowy (migawki znanych animacji) oraz czytanie fragmentów ulubionych bajek! Przygotowałyśmy się solidnie na spotkanie z naszymi ulubieńcami. My obie przebrane za latające postacie: czarownica i nietoperz, przybyłyśmy na spotkanie z naszymi małymi czytelnikami, również przebranymi za postacie z bajek, baśni i filmów!
Więcej zdjęć z imprezy w części BIBLIOTEKA – AKTUALNOŚCI