Bliżej przyrody

W minionym tygodniu w klasach 2a i 2c odbyło się podsumowanie I etapu realizacji projektu „Bliżej Przyrody”. Działania jakie były zaplanowane to: lekcja przyrody w Wolińskim Parku Narodowym – w okresie maj-czerwiec uczniowie wzięli udział w lekcji przyrody w Centrum Edukacji Ekologicznej w Grodnie na terenie Wolińskiego Parku Narodowego oraz lekcja w terenie w Świnoujściu. W ramach zajęć wcielili się w rolę prawdziwych badaczy by odkrywać występującą lokalnie florę. Na zakończenie zajęć dzieciom została powierzona misja przyrodnicza do wykonania wspólnie z rodzicami. Polegała ona na odgadnięciu zagadek przyrodniczych, odwiedzeniu miejsc należących do WPN, odszukaniu roślin, które tam występują. Misja II miała na celu rozpoznanie gatunków flory znajdującej się w najbliższym otoczeniu zamieszkania. Uczniowie wykonali zadania wzorowo i otrzymali specjalną odznakę. Materiały z misji posłużą wydania kalendarzy przyrodniczych oraz nowej, zupełnie wyjątkowej mapy Wolińskiego Parku Narodowego.

 DSC_0335