Spotkanie z Leśniczym

W ramach realizacji doradztwa zawodowego uczniowie klasy 2a gościli pana leśniczego Emiliusza Czerwińskiego przedstawiciela Nadleśnictwa Międzyzdroje. Pan leśniczy zapoznał uczniów z zaletami swojej pracy. Celem spotkania było również zachęcenie dzieci do opiekowania się i dokarmiania ptaków w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębienie wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Wyjaśnił jak należy prawidłowo dokarmiać zwierzęta. Ciekawe opowieści przybliżyły zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Dzień ten stal się okazją do propagowania postaw proekologicznych. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki od Nadleśnictwa.
Podczas tego spotkania zostały przedstawione wyniki Rejonowego Konkursu Plastycznego „Ekogrzyb 3D” organizowanego przez Nadleśnictwo Międzyzdroje oraz Woliński Park Narodowy.

 IMG-20181025-WA0006