„Jestem tym co jem"- PRELEKCJA I WARSZTATY KULINARNE W SP 6

W dniu 30 października 2018 r. w klasie 7 c Naszej Szkoły odbyła się prelekcja na temat zdrowego odżywiania i warsztaty kulinarne przeprowadzone przez MISTRZA KUCHNI Pana Romana Garusa - kucharza Hotelu TRZY WYSPY w Świnoujściu.

Na wstępie Pani Julia Fajkowska – Jędrzejczyk ( menadżer marketingu ) wraz z Panem Romanem Garusem przedstawili uczniom klasy 7 c jak nie należy się odżywiać. Co warto jeść na śniadanie oraz podano zbilansowany jadłospis dnia dla młodego człowieka. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji, a następnie przy pomocy wykwalifikowanego kucharza przygotowali wspaniałe śniadanie. Myślę, że taką akcję powinniśmy rokrocznie przeprowadzać na terenie całej szkoły.

Jeszcze raz dziękujemy przedstawicielom Hotelu  TRZY WYSPY za tak wspaniałą akcję. Dziękuje wychowawca oraz uczniowie kl. 7 c Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu. 

 8