Uroczyste apele z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data, tym bardziej szczególna, ponieważ w tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Ten dzień to symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny element narodowej tożsamości.

 

Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy  100- lecia odzyskania niepodległości w dniach 9 listopada oraz 13 listopada, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, im. Mieszka I mogli uczestniczyć w uroczystych obchodach w naszej szkole.

 IMG_5907

W budynku A pod bacznym okiem Pani Dagmary Ceroń, uczniowie z klasy 2a przygotowali uroczysty apel, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Janina Śmiałkowska i z-ca Prezydenta Miasta Pan Paweł Sujka. Spotkanie rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu państwowego (czterech zwrotek). Następnie dwoje małych narratorów przeniosło zebranych na karty niełatwej historii naszego kraju. Narrację przeplatały wiersze i pieśni patriotyczne, które ukazały widowni  tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności. Pokazały też bohaterstwo i patriotyzm Polaków, którzy pomimo ciężkich czasów, nie zaniechali walki o Ojczyznę. To była bardzo piękna lekcja historii, patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Wszystko po to, aby najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.

Serdeczne podziękowania właścicielom antykwariatu „Z Duszą” Państwu Mirosławowi i Bożenie Plecyng za udostępnienie rekwizytów, które zostały wykorzystane do przeprowadzenia uroczystego apelu.

W budynku B dla klas 6-8 oraz 3 gimnazjum, część artystyczną przygotowały Pani Hanna Laps oraz Pani Natalia Gralak.