Miej oczy na Wolontariat

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy ochoczo pracują na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia, nie oczekując przy tym zapłaty.

W ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza uczniowie klasy 8 c wraz ze swoją panią polonistką - Natalią Gralak-Filowiat  przygotowali przedstawienie, na którym zaprezentowali sylwetkę św. Brata Alberta. Zakonnik poprzez swoją postawę i czyny pokazał, że kto chce prawdziwe czynić miłosierdzie, musi stać się bezinteresownym darem dla drugiego człowieka. Zaprezentowany życiorys świętego miał na celu propagowanie dobra i idei wolontariatu. Niezwykłą niespodzianką dla naszych uczniów było  nagranie sióstr zakonnych z Broniszewic, które pozdrowiły naszą szkołę i obiecały ją odwiedzić w najbliższym czasie. Trzymamy za słowo! J Zgromadzona na występie publiczność mogła posłuchać piosenek w wykonaniu Aleksandry Sucheckiej oraz solistów ze szkolnego chóru. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.