Bezpieczne ferie

W poszczególnych województwach na terenie Polski wkrótce rozpoczynają się ferie. Realizując zagadnienia profilaktyki bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku rozpoczęliśmy cykl spotkań z funkcjonariuszami KMP Świnoujście.  „Jak bezpiecznie spędzić ferie” - to temat spotkania funkcjonariuszy Policji z uczniami klas IV-V naszej szkoły.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny, zwrócili uwagę na konieczność zachowania bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw. Rozmawiali także o wzajemnym szacunku, tolerancji i bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusze przypomnieli także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu, zadawali pytania oraz chętnie prezentowali przygotowane przez prowadzącą scenki.