Dzień Transplantacji

Po raz trzeci w naszej szkole organizowane były obchody Dnia Transplantacji w Polsce, który przypada na dzień 26 stycznia. Dzień ten jest obchodzony w rocznicę pierwszego udanego przeszczepienia nerki w Polsce, który odbył się 26 stycznia 1966 roku. Pacjentką była osiemnastoletnia Danusia Milewska- uczennica szkoły pielęgniarskiej.

Wzorem poprzednich lat grupa młodzieży z klasy 8 a, pod opieką pani Karoliny Turosieńskiej, przygotowała prelekcje dla uczniów wszystkich klas 7 naszej szkoły. Celem spotkań jest propagowanie wiedzy na temat transplantacji narządów i tkanek. W tygodniu poprzedzającym obchody młodzież przygotowała informacje i ciekawostki dotyczące transplantacji, które pojawiły się na szkolnych korytarzach. Uczniowie klas 7 otrzymali zestawy pytań do opracowania, na które musieli poszukać odpowiedzi. To pozwoliło na aktywne uczestnictwo w spotkaniu.