Obóz młodych lekkoatletów

  Biegać można wszędzie, ale są miejsca szczególne dla pasjonatów tego sportu. Jednym z nich jest właśnie Szklarska Poręba – uznana za mekkę polskich biegów, zarówno średnich, jak i długich. Wyjątkowość tego miejsca związana jest z wysokością i klimatem oraz ukształtowaniem terenu.  Na wysokości już od 1000 m n.p.m panują warunki zbliżone do tych, jakie są na 2000 m w Alpach.

   Dlatego też  w okresie ferii zimowych nie mogło zabraknąć w Szklarskiej Porębie młodych lekkoatletów z Naszej szkoły, gdzie trenowali, odpoczywali i wspaniale bawili się na obozie sportowym. 

   Celem zgrupowania młodych lekkoatletów, którzy na co dzień uczęszczają na zajęcia sekcji LA „Wyspiarz”, była realizacja planów szkoleniowo – treningowych do startów w zawodach halowych i przełajowych. Zajęcia treningowe odbywały się na duktach leśnych, w Górach Izerskich oraz na karkonoskich szklakach.

  Wyjątkowa i urokliwa zima umożliwiła zrealizowanie wszystkich zaplanowanych wycieczek górskich. Mróz i śnieg towarzyszył nam przez cały okres pobytu w Szklarskiej Porębie. Ogromne masy śniegu i tunele oraz słońce sprawiały bajkowe krajobrazy, które na długo będą zapamiętane przez Naszych uczniów.

   Pozostaje życzyć młodym lekkoatletom z Naszej szkoły, przełożenia tej ciężkiej pracy na wyniki sportowe w najbliższych zawodach, a będą to Halowe Mistrzostwa Województwa w Szczecinie, które odbędą się w dniu 16 lutego 2019 r.