Drużynowe Zawody Pływackie

W dniu 22 lutego 2019 r. na Pływalni Miejskiej w Świnoujściu przy ulicy Żeromskiego 62 odbyły się międzyszkolne zawody w drużynowym pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, będące eliminacjami do Mistrzostw Województwa.

  Podczas zawodów zmagali się ze sobą uczniowie z czterech świnoujskich szkół: SP 1, SP 4, SP 6, Logos. Zawodnicy pokonywali własne słabości, poprawiali czasy i wypływali swoje życiówki.  Najmłodsi rocznik 2006 i młodsi rywalizowali na dystansie 50 m stylem klasyczny, stylem grzbietowym, stylem motylkowym, stylem dowolnym oraz w sztafecie 6 x 25m stylem dowolnym, zaś rocznik 2005-2003 na dystansach 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym, oraz w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym.

   Zawodnicy pływali seriami na czas, ich wyniki przeliczane były na punkty, których suma określała miejsce szkoły.

   Najlepsze wyniki Igrzysk Dzieci:

 

Dziewczęta                                                                    Chłopcy

·        50 m stylem klasycznym

1. Alicja Bogdańska SP 6 – 47,11                       1. Franciszek Gralak – SP 1 – 54,59

2. Dominika Sobczyk SP 4 – 54,24                     2. Patryk Otocki – SP 6 – 56,52

3. Emilia Stalka SP 1 – 59,03                              3. Szymon Wiśniewski SP 4 – 63,60

·        50 m stylem grzbietowym

1. Julia Nagaba SP 4 – 43,83                              1. Adam Małocha SP 6 – 42,66

2. Klara Kierpiec SP 6 – 54,70                             2. Maciej Jarząbek SP 1 – 47,71

3. Zuzanna Falkowska SP 1 – 58,91                    3. Rafał Sobczyk SP 4 – 49,50

·        50 m stylem motylkowym

1. Dominika Stefaniak SP 1 – 47,18                      1. Piotr Ziontkowski SP 1 – 43,93

2. Gabrysia Bajek SP 4 – 58,79                             2. Tomasz Ulewiński SP 4 – 50,04

                                                                               3. Bartosz Walkowiak SP 6 – 54,30

·        50 m stylem dowolnym

1. Kinga Chłoń SP 1 – 39,06                                 1. Mateusz Maćkiewicz SP 6 – 37,26

2. Agata Janc SP 6 – 40,29                                   2. Bartek Domaruk SP 4 – 40,03

3. Amelia Sielewicz SP 6 – 40,78                          3. Oskar Zygarlicki SP 6 – 41,05

 

Sztafeta 6x 25 stylem dowolnym

1. SP 1 – 2,05,02                                                  1. SP 6 – 1,49,96    

2. SP 4 – 2,05,86                                                  2. SP 4 – 1,55,87

                                                                              3. SP 1 – 2,13,00 

Klasyfikacja końcowa szkół

1. SP 1 – 122 pkt                                                     1. SP 6 – 123 pkt

2. SP 4 – 113 pkt                                                     2. SP 1 – 114 pkt

3. SP 6 – 73 pkt                                                       3. SP 4 – 111 pkt

4. Logos – 48 pkt                                                    4. Logos – 40 pkt

                                                                                                                                                                                               

 

Najlepsze wyniki Igrzysk Młodzieży Szkolnej

 

Dziewczęta                                                                               Chłopcy

·        100 m stylem grzbietowym

1. Oliwia Zygmunt SP 6 – 1,45,82                            1. Kordian Kopyciński SP 1 – 1,31,16

2. Amelia Konopczyńska SP 1 – 1,51,62                  2. Daniel Rybak SP 6 – 1,35,48

                                                                                  3. Oliwier Mucha SP 4 – 2,01,58

·        100 m stylem klasycznym

1. Natalia Szybisty SP 6 – 1,51,65                           1. Tymon Kondratenko SP 1 – 1,29,12

2. Oliwia Górecka SP 1 – 2,11,00                            2. Jakub Pocałuński SP 6 – 1,45,34

3. Laura Czarnecka SP 1 – 2,32,57                         3. Roch Rupar SP 4 – 1,46,31

·        100 m stylem dowolnym

1. Amelia Bogdańska SP 6 – 1,21,45                       1. Mikołaj Orłow  SP 1 – 1,12,91

2. Hanna Skrzyńska SP 6 – 1,38,00                         2. Daniel Cichorski SP 6 – 1,21,62

3. Oliwia Rosiak SP 1 – 1,56,00                               3. Bartosz Mańkowski SP 6 – 1,39,00

·        50 m stylem motylkowym

1. Kaja Rusin SP 6 – 51,99                                       1. Jakub Sielewicz SP 6 – 34,79

                                                                                   2. Adrian Ziemliński SP 1 – 37,54

                                                                                   3. Szymon Hołyst SP 4 – 38,87

·        50 m stylem dowolnym

1. Zuzanna Kołodziej SP 4 – 38,28                          1. Jakub Kowalewski SP 4 – 36,87

2. Natalia Przychodzień SP 6 – 42,48                      2. Joel Cackowski SP 1 – 39,17

3. Natalia Kos SP 1 – 45,37                                     3. Kacper Kosecki SP 6 – 43,32

 

Sztafeta 6X50 m stylem dowolnym

1. SP 6                                                                        1. SP 1 – 3,28,00

                                                                                    2. SP 6 – 3,43,00

 

Klasyfikacja końcowa szkól – IMS

 

1. SP 6 – 132 pkt                                                             1. SP 1 – 128 pkt

2. SP 4 – 76 pkt                                                              2. SP 6 – 106 pkt

3. SP 1 – 72 pkt                                                               3. SP 4 – 73 pkt

 

  Zwycięskie drużyny w każdej kategorii wiekowej reprezentować będą Nasze Miasto w Finałach Wojewódzkich.

  W konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach pierwsze trzy miejsca nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami, w klasyfikacji drużynowej szkół okolicznościowymi pucharami ufundowanymi przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”.

  Serdeczne podziękowania dla sędziów z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Pełny komunikat z zawodów na stronie: www.osir.swinoujscie.pl