Witamy w Krainie fantazji

Jak co roku, panie z naszej biblioteki : Ilona Giza i Katarzyna Zięcina- Wilk, są organizatorkami uroczystego pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników, a niektórych maluszków - na miłośników książek. Impreza odbywa się zawsze, w drugim półroczu roku szkolnego (w tym roku 18.03) i jest bardzo ważnym wydarzeniem dla naszych najmłodszych uczniów, przyszłych czytelników szkolnej biblioteki.

Spotkanie przebiegło pod hasłem: „Witamy w Krainie fantazji”.
Nauczycielki przebrane za postacie z baśni tysiąca i jednej nocy, poprowadziły uroczystą imprezę pasowania. Zaproszeni uczniowie z kl. I i II Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką pani Iwony Dominiak, Joanny Szafrańskiej i Edyty Rozenfeld, przygotowali wspaniałe, teatralne przedstawienie „Baśń o Aladynie i cudownej lampie”. My wcześniej pomyślałyśmy i przygotowałyśmy odpowiednią scenografię, pasującą formą i treścią do przygotowanego spektaklu. „Kolorowe stroje bohaterów i odpowiednio dobrana muzyka podkreślały egzotykę krajów dalekiego wschodu. Błyszczące klejnoty i ...scenografia przykuwały wzrok zaciekawionych dzieci. A wypowiadane przez czarnoksiężnika Dżafara zaklęcia: „Hokus, pokus, ula, hula, bim sala bim”, wprawiały w zachwyt i wielkie oczekiwanie na to, co za chwilę się stanie. Pojawiający się Dżin, kolorowa papuga i wesoła małpka bawiąca się piłką, sprawiały, że dzieci bardzo żywiołowo reagowały na humorystycznie ukazane perypetie tytułowego bohatera. Przedstawienie nie tylko bawiło, ale także zwracało uwagę na takie wartości jak uczciwość, szacunek i odpowiedzialność.” Pani Asia Szafrańska z LO, napisała:„Bajka podobała się tak bardzo, że rozemocjonowane maluchy pragnęły mieć pamiątkowe zdjęcie z każdą bajkową postacią, a nasi uczniowie zostali zaproszeni na następne pasowanie. Zatem do zobaczenia za rok.” Było orientalnie, bajkowo, przepięknie! Uśmiechy na twarzy dzieci, cisza w czasie spektaklu oraz głośne brawa i aplauz po przedstawieniu to najlepsze podziękowanie za wspólną zabawę... 
W pierwszej części Uroczystego Pasowania oprócz przedstawienia odbyło się ślubowanie oraz przyrzeczenie na czytelników. Na pamiątkę tego spotkania, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.
Podczas drugiej części pasowania,w dniach od 19 – 25. 03. uczniowie poszczególnych klas, po zapoznaniu się z regulaminem i zasadami zachowania się w bibliotece: wypożyczalni i czytelni, wypożyczyli po raz pierwszy samodzielnie wybraną przez siebie książkę i otrzymali zakładki do książek.