Dzień Owada

Uczniowie klas 2a i 2c uczestniczyli w warsztatach z okazji Dnia Owada. Gościliśmy  w naszej szkole przedstawicieli Centrum Współpracy Międzynarodowej „Grodno”. W „Zupełnie innej lekcji przyrody” uczestnicy bawili się w mieszkańców łąk. Część warsztatowa polegała na zaprojektowaniu strojów do odegrania scenki łąkowej. Dzieci zgłębiły swoją wiedzę na temat  życia i zwyczajów niektórych owadów. Poznały wiele ciekawostek na temat pszczół. W drugiej części zajęły się konstrukcją domków dla pszczół murarek. Wykorzystały do tego słomę oraz puste plastikowe butelki. Własnoręcznie wykonane hotele dla owadów zostały umieszczone na domowych balkonach, w ogrodach oraz na działkach ogrodniczych. Uczniowie będą obserwować życie owadów.