ŚWINOUJSKI MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA 2019

 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mieszka I była po raz kolejny organizatorem konkursu Mistrz Pięknego Czytania 2018, w którym wzięli udział uczniowie klas IV szkół podstawowych w Świnoujściu. Honorowy patronat nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Świnoujście. Poziom uczestników reprezentujących sześć szkół został wysoko oceniony przez jury: Ewę Szyszkowską, Katarzynę Zięcinę-Wilk oraz Michała Taciaka.

              Tytuł Mistrza Pięknego Czytania 2019 zdobyła Laura Wolna - uczennica STSG Wicemistrza – Szymon Olszar – Szkoła Podstawowa nr 6, natomiast nagroda publiczności przypadła Zuzannie Czulak – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Powszechna Spółdzielnia Spożywców Społem w Świnoujściu oraz Rada Rodziców SP 6.

               Sponsorom, jury oraz rodzicom uczniów SP 6 gorąco dziękujemy za wkład i zaangażowanie w organizację konkursu, który spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów świnoujskich szkół.