Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

(...)
Cierpieć tak bosko
i z takim patosem
jakby się było Toscą 
lub Witosem 
(...)
Chociaż raz
warto umrzeć z miłości
(...)   
Agnieszka Osiecka, Umrzeć z miłości

 

To tylko szczypta poezji polskiej wybranej przez uczniów SP6. 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klas szóstych i siódmych wzięli udział w konkursie artystyczno-polonistycznym "Poezja i Kolaż". Zadaniem uczniów było stworzenie plastycznego kolażu na podstawie jednego wiersza, należącego do kanonu poezji polskiej. Zadanie polegało na wymyśleniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw – gazet, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku – naklejeniu ich na papier i połączeniu z tradycyjnymi technikami plastycznymi, np. z kredką. W ten sposób obrazy poetyckie mogły zostać upamiętnione na płótnie... lub na kartce A4. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego efekty zachwyciły niejednego amatora poezji i sztuki. Uczniowie sięgnęli do twórczości m.in.: Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Leopolda Staffa, Adama Asnyka, Wandy Chotomskiej i Juliana Tuwima.

 Laureaci konkursu

 Miejsce I

 • Maria Kolanek, 7f
 • Zosia Młyńczyk, 6c
 • Michalina Mackiewicz, 7c

 

Miejsce II

 • Klara Kierpiec, 6f
 • Klaudia Pierzchała, 6f
 • Kasia Kołdunek, 7c
 • Teresa Kita 7a

      

       Miejsce III

 • Maryna Siwiec, 6e
 • Ula Pełka, 6f
 • Karolina Warś, 7b
 • Julia Leonowicz, 6f

        

       Wyróżnienia

 • Ala Turlejska, 6f
 • Bartek Pietrzak, 6f
 • Filip Popin, 6f
 • Jan  Mathews, 6f

Zwycięzców prosimy o zgłoszenie się w piątek (26 lutego) po odbiór nagród do biblioteki szkolnej.
Gratulujemy!
Aby obejrzeć galerię wszystkich prac, należy kliknąć na poniższe zdjęcie.

Konkurs Kolaż

 

Ogłaszamy drugą turę konkursu „Poezja i Kolaż” dla klas szóstych i siódmych. Termin oddawania prac – 26 marzec. Format dowolny.

Zapraszamy do zabawy!