Konkurs Pięknego Czytania

21 maja 2021r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas II. Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek dla dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Konkurs składał się z dwóch części. Podczas pierwszej z nich, uczestnicy czytali wybrany przez siebie fragment prozy. W części drugiej czytali wylosowany tekst przygotowany przez organizatorów. Reprezentanci klas świetnie pokazali swoje umiejętności. Z przyjemnością słuchało się fragmentów prozy  czytanych przez dzieci. Jury brało pod uwagę następujące elementy: płynność czytania, wyrazistość, poprawność i interpretację. Po naradzie jury w składzie pani Ilona Giza, B.Grel, M.Józiak i K. Zięcina –Wilk. Miano Mistrza Pięknego Czytania zdobyło aż dwoje uczniów.

Hanna Kierba z kl 2b i Igor Majchrzak z kl.2d

Konkurs Pięknego Czytania 2021