MegaMisja

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mieszka I dostała się do MegaMisji, projektu fundacji Orange. 

Megamisja dla klas 1-3 to 10-miesięczny kurs przygotowujący najmłodszych do tego, aby odpowiedzialnie korzystać ze smartfonów, tabletów i komputerów oraz unikać pułapek cyfrowego świata. Zajęcia odbywają się w formie zabawy, w której uczniowie za wykonanie kolejnych zadań zdobywają nagrody dla całej szkoły – na przykład tablety, audiobooki, książki, materiały plastyczne i pomoce edukacyjne. Projekt rusza we wrześniu, a przebieg oparty jest na zabawie, która przenosi dzieci do pełnej przygód misji. Uczniowie zgłoszonych klas wcielają się w rolę detektywów. Wyzwania zawarte w projekcie oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej anonimowi bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopotów z pewnym cyfrowym wynalazkiem, figlarnym Psotnikiem. Najmłodsi uczą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, jak znaleźć wiarygodne informacje, tworzyć proste grafiki, dźwięki i filmy. To nie tylko informatyka, to szeroka gama edukacji połączona w jedną spójną całość.

Warunkiem dostania się do programu było zgłoszenie szkoły poprzez 1,5 minutowy film zapraszający głównych bohaterów do swojej szkoły. Komisje konkursowe miały nie lada zadanie -  otrzymały ponad 1100 zgłoszeń! Od września 2021 r. MegaMisje rozpocznie 140 szkół podstawowych, a w tym NASZA SZKOŁA.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku zgłoszeniowego stworzonego przez klasę 2c, która została wybrana jako przedstawiciele szkoły i świetnie poradziła sobie z postawionym zadaniem, za co bardzo im dziękujemy.

Link do filmu; https://drive.google.com/file/d/1txh83NKOp6cEZKjiD-iUc4Rp5FZekVLi/view?usp=drivesdk