Filtrujemy dla Bałtyku

Dzieci z klas 1 przystąpiły do programu edukacyjnego „Filtrujemy dla Bałtyku”. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem współczesnego świata – wszechobecny plastik. Z tym problemem borykają się nie tylko odległe, egzotyczne kraje czy oceany - to również nasz lokalny problem.

Dzieci w trakcie zajęć poznały stworzenia zamieszkujące Bałtyk, dowiedziały się jak i dlaczego trzeba dbać o morze. Wzorowo rozwiązały zadania i dokładnie wiedzą, jak ograniczać plastik. Wspólnie przygotowały plakat ukazujący życie w Bałtyku.

Pamiętajmy – warto o Bałtyk dbać, bo jego mieszkańcy sami sobie nie poradzą.