Wieczór poezji

Dn. 31 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się montaż słowno – muzyczny z cyklu „Cztery pory roku w poezji polskiej” zatytułowany „Wiosna, ach to ty!”. Do czasu pandemii i przejścia na nauczanie zdalne nasze „Wieczory Poezji” odbywały się cyklicznie i w tym roku – mamy nadzieję, że na dłużej – znów zaangażowały naszych utalentowanych uczniów z klas od 1 do 8. Recytacja wierszy najwybitniejszych polskich poetów na przemian z muzyką słynnych kompozytorów - graną na wielu instrumentach oraz śpiew solo i w duecie – oto czas spędzony tego dnia z nami.

Ważne, że do tego spotkania z poezją uczniowie zostali zaproszeni – nie zobowiązani - i pomimo wielu obowiązków końcowo rocznych - przygotowywali się z własnej woli i z entuzjazmem, co doczekało się gromkich braw na zakończenie imprezy. Warto wspomnieć, że recytacją zaszczyciło nas też dwoje naszych absolwentów – już licealistów, którzy nie tylko uraczyli nas swym dojrzałym występem. Ale też wsparli organizacyjnie, wspominając swe dawne uczestnictwo w naszych spotkaniach. A publiczność - złożona z rodzin naszych artystów i Dyrekcji - dopisała ponad oczekiwania! Uważamy, że angażowanie naszych drogich uczniów do występów artystycznych nie tylko kształtuje ich - jakżeż ważną - wrażliwość na sztukę, ale też pełni cenną rolę wychowawczą, ucząc odpowiedzialności za całokształt spektaklu, współpracy i opiekuńczości starszych uczniów w stosunku do młodszych – na czas przygotowań i występów staliśmy się zgraną drużyną. I jak to zapowiadali „Wieczór Poezji” nasi wspaniali inspicjenci, były to „zielone liście strof w splocie z kwiatami muzyki…”. Jeszcze raz brawa dla naszych utalentowanych uczniów! W tegorocznym „Wieczorze Poezji” udział wzięli:

1. Katja Grunwald
  27. Amelia Janasik
  28. Zofia Koperska i Karol Jakubek – inspicjenci

(Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Podkaura; Asystent reżysera: Jolanta Świst;

Oprawa muzyczna: Bernadeta Wenta; Scenografia: Monika Sieczka)