ZIELONA SZKOŁA JAKIEJ JESZCZE NIE ZNALIŚMY

W dniach 13.06 do 16.06.2023r. klasa 3b wraz z wychowawcą G.Miklar oraz K.Zięciną -Wilk wyjechała na zieloną szkołę do zamku w Pęzinie. Nie była to jednak zwyczajna zielona szkoła ale Szkoła Czarodziejów idealna dla fanów Harry’ego Pottera.

Pierwsze magiczne wrażenia towarzyszyły nam już przy ceremonii rozdziału do domów czarodziejów, o którym decydowała tiara przydziału. Quatronum ma swoje 4 domy. Są to Aretes, Gravitas, Lupus, Virtus. Każdy z tych domów charakteryzuje się czymś innych, ma inne najważniejsze wartości.

W zamkowych wnętrzach odbywały się zajęcia z poznawania magicznych zwierząt z zielarstwa, z różdżkarstwa, magicznych eliksirów, które na pewno nie są tak straszne, jak gdyby prowadził je Profesor Snape. Dzieci miały okazję poznać podstawowe informacje o tych tajemniczych substancjach oraz wykonać samodzielnie dla siebie mały eliksir.

Ćwiczyliśmy pojedynkowania się na zaklęcia. na zasadzie gry papier- kamień-nożyce. Adepci Magii uczyli się trzech podstawowych zaklęć: AQUAMENTI-  woda, INCENDIO- ogień, TERRATUM- ziemia. Były tez dwa zaklęcia obronne: SILENCIO (uciszenie), PROTEGO (tarcza). EXPELLIARMUS- zaklęcie specjalne. Uczestniczyliśmy w pasjonującej grze fabularnej i innych ciekawych zabawach.

Pobyt zakończył Bal Czarodziejów. Było fantastycznie!