Wycieczka do jednostki wojskowej

Dnia 24.10. 2023r. uczniowie klasy 1c i 3b ze SP nr 6 wraz z opiekunami udali się z wizytą do Wojskowej Straży Pożarnej w Komendzie Portu Wojennego Świnoujście. Mieli tam okazję zobaczyć specjalistyczny sprzęt, posiedzieć w wozie strażackim a także samemu spróbować jak się gasi pożar za pomocą węża strażackiego. Oprócz tego dzieci zostały przeszkolone z udzielania pierwszej pomocy.

Kolejną atrakcją była wizyta  na Okręcie Transportowo Minowym ORP „Toruń”. Dzieci zostały oprowadzone po całym okręcie, usłyszały wiele ciekawych informacji na jego temat a także mogły zjeść posiłek w tamtejszej mesie. Dzieciom wycieczka bardzo się podobała.

Spotkanie odbyło się dzięki życzliwości Komendanta Portu Wojennego Świnoujście za co bardzo dziękujemy.