SPOTKANIE POKOLEŃ

Tuż przed kolejną rocznicą obchodów Narodowego Święta Niepodległości klasy 5 C i 6 D udały się do ZOD Fregata na Spotkanie Pokoleń.
Uczniowie, pod opieką p. Bernadetty Wenty i p. Anny Matysiak, przygotowali montaż słowno- muzyczny, po którym zaprosili seniorów do wspólnego robienia kotylionów. W czasach zaborów były one dla Polaków znakiem oporu przeciwko zaborcy i symbolem tęsknoty za wolną Polską. Spotkanie było też okazją do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych a także międzypokoleniowych rozmów. Podczas tej niecodziennej lekcji historii nasi uczniowie dowiedzieli się jak kiedyś obchodzono to narodowe święto a także jak wyglądała walka w szeregach AK.