Przedstawienie - Rodzicu bądź bezpieczny w sieci

Dnia 23 lutego 2024r. klasa 2C zorganizowała przedstawienie pt. „Rodzicu bądź bezpieczny w sieci”. Klasa przygotowała scenkę dotyczącą niebezpieczeństw w Internecie, m.in. podawanie swoich danych na kontakt społecznościowych oraz próby wyłudzeń pieniędzy przez oszustów. Uczniowie pragnęli uświadomić swoich Rodziców, że nigdy nie wiemy, kto tak naprawdę jest po drugiej stronie komputera. Bardzo często zdarzają się sytuacje, w których oszuści udają dalekich członków rodziny, aby wyłudzić pieniądze. Przedstawienie miało na celu ukazać jedną z takich sytuacji, gdzie oszust podaje się za osobę z rodziny, chcąc uzyskać dokładny adres Rodziców oraz wyłudzić od nich pieniądze.

Uczniowie klasy 2C zaprosili na spektakl nie tylko Rodziców, lecz również swoich rówieśników z klasy 1A, aby przedstawić im problem oszustwa w Internecie, przed którym mogą przestrzec swoich Rodziców. Dzięki wspaniałej widowni zarówno uczniów klasy 1A, jak i Rodziców, Uczniowie klasy 2C wspaniale ukazali współczesne niebezpieczeństwa w Internecie oraz możliwości rozwiązań problemu. Na zakończenie przedstawienia Uczniowie wspólnie z Rodzicami zaśpiewali piosenkę pt. „ Być bezpiecznym w Internecie”.