„Każdy ma coś, co może dać innym” B.Bush

Słowa te przyświecały wszystkim biorącym udział w charytatywnym koncercie „Walka o Marka”, który odbył się 24 marca 2024 roku w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu.

Marek Horukh walczy z chorobą nowotworową wspierany przez Rodzinę oraz  przyjaciół z Szkoły Podstawowej nr6, której jest uczniem.

Pani Dyrektor SP6 Sylwia Szostak zachęciła dyrektorów i uczniów innych placówek do zaangażowania i współpracy w tak szlachetnym celu. Dzięki wsparciu sponsorów udało się zorganizować tak duże przedsięwzięcie, które wsparli ochoczo także mieszkańcy miasta.

Sponsorzy:

Radisson Blue Resort

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu

Drogeria Hebe

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu

Komunikacja Autobusowa Sp. z o.o.

Ochotnicza Straż Pożarna w Przytorze i Karsiborze,

Hotel &Spa Trzy Wyspy,

Morski Klub Sportowy Pogoń Szczecin

T T-Line Polska Sp. z o.o.

ColorCopyS.C.

Spider Land Exotic World of Spiders

PolAgentSp. z o.o.

Polfferries,

BalticHome S.C.

Flota Świnoujście,

Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Marek,

Duet Zabawki,

Rada Rodziców przy SP6 im. Mieszka I  w Świnoujściu

W samo południe pierwszej wiosennej niedzieli  na terenie MDK-umożna było obejrzeć występy dzieci i młodzieży ze świnoujskich szkól i przedszkoli (SP 2,SP4,LO im. Mieszka I, PM 1, PM3,PM5, szkół tańca  Rytm, Etiuda, ATU, występ Klubu 8 Flotylli Obrony Wybrzeże, Pracowni Wokalnej Mariny Nikoriuk, pokazy taneczne Klubu Sportowego Capoira Brasil GCB. Uczestnicy i goście mogli na chwilę zniknąć w bańce mydlanej, obejrzeć piękne okazy pająków, zrobić zdjęcia w fotobudce, zapleść warkoczyki, pomalować twarz, zbadać ciśnienie i poziom cukru, przejść kurs pierwszej pomocy. Była również okazja do  kupienia oryginalnych ,ręcznie robionych ozdób i kartek świątecznych wykonanych zestarannością przez uczniów i nauczycieli SP6 ,przy współpracy z Rodzicami uczniów, którzy zadbali też o kawiarenkę wyposażoną w pyszne wypieki domowej roboty. Kawiarenkę wsparli też sponsorzy : cukiernia Mili Vanili, Cafe Sonata, Radisson Blue Resort, Tortowy Zakątek-Sylwia Grabowska.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się też zwiedzanie wozu strażackiego, udostępnionego przez Ochotniczą Straż Pożarna w Przytorze i Karsiborze. Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu udostępnił zwiedzającym  karetkę, w której można było z bliska zobaczyć codzienną pracę służb medycznych. Podczas koncertu wolontariusze wraz harcerzami zbierali do puszek pieniądze i zapraszali do udziału w akcji. Impreza dała wszystkim wiele radości z pomagania, zintegrowała społeczność szkolną i miejską, dzięki czemu udało się zebrać kwotę w wysokości 33.016.80 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ofiarodawcom. Walka o Marka trwa.

Mareczku, nie jesteś sam!