Wizyta Ratownika Medycznego

17 listopada klasa I d gościła w naszej szkole Ratownika Medycznego. Dzieci uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe i wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy.

Utrwaliły numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci wykonywały pod bacznym okiem Ratownika Medycznego ćwiczenia praktyczne na fantomie. Ratownik zaprezentował również uczniom jak we właściwy sposób mogą zabezpieczyć dużą ranę zanim do poszkodowanego przyjedzie fachowa pomoc.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Bardzo dziękujemy Panu Ratownikowi za spotkanie.