2022 ROK ROMANTYZMU POLSKIEGO

2022 został ogłoszony Rokiem  Polskiego Romantyzmu, ponieważ  200 lat temu pierwszy raz wydano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, które wyznaczają początek polskiego romantyzmu.

Uczniowie z klasy 7a zorganizowali na języku polskim czytanie „Dziadów” cz. II, aby uczcić pamięć wieszcza narodowego, a jednocześnie utrwalić wiedzę o lekturze obowiązkowej. Była to doskonała okazja do zaprezentowania się w roli bohaterów dramatu. Udało się stworzyć  nastrój pełen grozy i tajemniczości. Wszyscy zaangażowani uczniowie uznali tę formę pracy za godną popularyzowania.