Turniej BRD

W Szkole Podstawowej nr 6 w Świnoujściu w dniu 29 kwietnia 2022 roku odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań w ruchu drogowym, pogłębianie umiejętności udzielania pierwszej pomocy, popularyzowanie roweru jako środka rekreacji i sportu a nie tylko jako środka transportu.

Turniej ma charakter wieloetapowy a zwycięskie drużyny przechodzą do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 19 maja w Dolicach. Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy teoretyczne z wiedzy ogólnej o ruchu drogowym, testy z zasad zachowania się na skrzyżowaniach dróg, wykonali zadania praktyczne z jazdy rowerem po miasteczku ruchu i torze sprawnościowym oraz zrealizowali zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do rywalizacji przystąpiły szkoły: SP1, SP2, SP6 i STSG, w dwóch grupach: I grupa uczniowie w wieku od 10 do 12 lat oraz II grupa uczniowie starsi.

Organizatorami Turnieju są: Komenda Główna Policji oraz Urząd Miasta Świnoujścia

TEGOROCZNI ZWYCIĘZCY W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

GRUPA I

Drużynowo

I miejsce  SP 6

II miejsce SP 2

III miejsce SP 1

Indywidualnie:

I miejsce Natalia Nieckarz

II miejsce Małgorzata Błachnio

III miejsce Michał Ożóg

GRUPA II

Drużynowo:

I miejsce STSG

II miejsce SP 6

III miejsce SP 2

Indywidualnie:

I miejsce Adam Grudzień

II miejsce Mateusz Nebesny

III miejsce Marek Palczewski

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.