Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Aktualności

Artykuły

 • Dzień Europy

  Dzień Europy jest świętem wszystkich państw europejskich. Obchodzi się go w maju, w zależności od tego, czy dane państwo jest członkiem Unii Europejskiej, czy nie. Członkowie Rady Europy, ale nienależący do UE obchodzą to święto wcześniej – 5 maja. Z kolei w przypadku państw członkowskich Unii Europejskiej Dzień Europy przypada na dzień 9 maja.

  Czytaj Więcej o: Dzień Europy
 • Święto Narodowe Trzeciego Maja

  Z okazji przypadającej 3 maja 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie z klas 4 D i 5E przygotowali uroczysty apel. Podczas tej historycznej podróży przypomnieli okoliczności uchwalenia tej najważniejszej ustawy rządowej, regulującej ustrój Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Odczytali także fragment jej preambuły i przypomnieli najważniejsze zasady: zniesienie wolnej elekcji i wprowadzenie dziedziczności tronu oraz zniesienie liberum veto. Opowiedzieli też o historii obchodów tego święta od okresu niewoli aż po czasy współczesne.

  Czytaj Więcej o: Święto Narodowe Trzeciego Maja
 • TYDZIEŃ MATEMATYKI 25.04-29.04

  W dniach 25.04-29.04 odbył się Tydzień Matematyki. 

  Program Tygodnia Matematyki:

  - wystawa brył w budynku A i B

  - plakaty z ciekawostkami i informacjami z matematycznymi - korelacje międzyprzedmiotowe (matematyka na różnych przedmiotach: język polski, historia, chemia, fizyka, język niemiecki, muzyka, plastyka)

  Przeprowadzone zostały konkursy:

  Czytaj Więcej o: TYDZIEŃ MATEMATYKI 25.04-29.04
 • Lekcja biologii

  Rozwijając zdolność naszych uczniów dnia 28 kwietnia uczniowie klasy 3c i 3b spotkali się z nauczycielem biologii uczącym w klasach starszych. Była to dla niech pouczająca lekcje na której dowiedzieli się jak wyglądają narządy człowieka, jaką funkcję pełnią oraz gdzie w naszym ciele są umiejscowione. Dzieci pracowały na fantomach pełniących równocześnie funkcje układanki. Mogły samodzielnie wyciągnąć narząd człowieka, sprawdzić jego kształt, a także umocować w odpowiednim miejscu. 

  Czytaj Więcej o: Lekcja biologii