Mali - Wielcy Bohaterowie

Dnia 21 maja uczniowie naszej szkoły Mikołaj Twardzik (2a) i Jakub Tomaszewski (2e) grali w piłkę na bocznym boisku orlika, zauważyli, że na skraju chodnika - plecami na krawężniku leży mężczyzna, zaczęli wołać o pomoc. Ktoś zatrzymał się samochodem i wyszedł, chłopcy wołali, żeby dzwonić po karetkę, bo ktoś leży na chodniku i potrzebuje pomocy. Pani zadzwoniła na 112, chłopcy pobiegli na duże boisko orlika, gdzie grali dorośli i zawołali o pomoc. Panowie pobiegli, sprawdzili czy mężczyzna żyje, przyjechała policja, po chwili też karetka, która zabrała poszkodowanego.

Gratulujemy odważnej i odpowiedzialnej postawy!

Bliżej Przyrody

W maju  klasom 2a i 2c powierzono misję kolejną misję przyrodniczą w ramach realizacji projektu „Bliżej Przyrody”. Do szkoły przysłano skrzynki balkonowe, sadzonki kwiatów miododajnych  oraz ekohotele. Misja polega na obserwacji owadów, które przylatywać będą do kwitnących roślin. Spostrzeżenia zapisywać będą w Notesach Zoologa. Przybycie
i zamieszkanie owadów uczniowie będą dokumentować na zdjęciach. Akcja przyrodnicza trwa do września.

Mali Einsteini - fizyka dla Smyka

W dniach 13-16 maja w Szkole Podstawowej nr 6 realizowany był projekt finansowany z Budżetu obywatelskiego „Mali Einsteini - fizyka dla Smyka”. Był niezbędny do wzbogacenia  realizacji podstawy programowej. Zaplanowane działania pozwoliły w sposób twórczy poznać i zrozumieć podstawy praw fizyki. Na warsztatach uczestnicy mieli możliwość zbudować własny poduszkowiec, poznać jego działanie i zastosowanie. Podczas spotkania uczniowie poruszali się na modelu poduszkowca. Sami doświadczali jak on działa. Pokaz w mobilnym planetarium była to jedyna i niepowtarzalna szansa na podziwianie kosmosu bez wychodzenia ze szkoły. Pokazy astronomiczne miały za zadanie zaszczepić wśród dzieci chęć poszerzania wiedzy o otaczającym nas Wszechświecie. Planetarium to unikatowe narzędzie dydaktyczne, które w przystępny oraz interesujący sposób zapoznało uczestników ze zjawiskami astronomicznymi i geograficznymi zachodzącymi na niebie. Pokaz zilustrował prawa fizyczne rządzące ruchem ciał niebieskich, a tym samym przeniósł uczestników w niezwykłą podróż do świata astronomii. Cieszymy się, że uczniowie mogli doświadczać i poznawać fizykę dźwięku dzięki najnowszej wystawie muzycznej „Wmiksuj się!”  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z Torunia. Ekspozycja w atrakcyjny sposób prezentowała zagadnienia z fizyki dźwięków. Na stanowisku „Zagryź słomkę”  uczniowie mogli przekonać się na własnych zębach, „słuchając” przy ich pomocy muzyki, że dźwięk rozchodzi się nie tylko w powietrzu, ale również w ciałach stałych„Serdeczny bit” polegał na zamknięciu obwodu elektrycznego i przetworzeniu skurczy serca na uderzenia w bęben. „Klej nuty” cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci tworzyły własną muzykę zmieniając odtwarzany utwór. Warsztaty muzyczne "Eko muzyka" uczniowie wykonywali proste instrumenty perkusyjne z materiałów, które najczęściej wyrzucamy i uważamy za niepotrzebne Realizacja projektu pozwoliła dzieciom wykorzystać kreatywność i pomysłowość szczególnie przy tworzeniu konstrukcji z mega klocków. Dziękujemy  za wszystkie głosy, oddane na nasz projekt, ponieważ jego realizacja bardzo wzbogaciła proces uczenia wśród dzieci.

Komunikat

Dyrektor Szkoły informuje, że w czwartek, 23 maja, odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas V i VI w sprawie organizacji przez szkołę dodatkowych zajęć języka angielskiego przygotowujących do egzaminu PET w roku szkolnym 2019/2020.

Godz. 17:00 – rodzice uczniów klas V

Godz. 17:30 – rodzice uczniów klas VI

Miejsce spotkania: sala gimnastyczna w budynku B przy ul. Kościuszki 11

Spotkanie jest adresowane do rodziców zainteresowanych uczestnictwem dzieci w takich zajęciach.

XLII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Szkole Podstawowej nr 6 w Świnoujściu w dniu 14 maja odbyły się miejskie eliminacje do XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań w ruchu drogowym, kształtowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy, popularyzowanie roweru jako środka rekreacji i sportu a nie tylko jako środka transportu. W tego rocznych zawodach w grupie młodszej jak zarówno starszej wygrała drużyna z naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy.