Konkurs "Kamienie na szaniec"

23 listopada 2018 roku rozstrzygnięto konkurs Kamienie na szaniec – bohaterowie wczoraj i dziś. W konkursie udział wzięli uczniowie klas ósmych i gimnazjum.
Zadaniem uczestników było:

  • przygotowanie prezentacji multimedialnej ,
  • wykonanie plakatów prezentujących Alka, Rudego i Zośkę,
  • zredagowanie opisu sytuacji wybranej akcji sabotażowej lub dywersyjnej.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, powstało wiele ciekawych prac przedstawiających ludzi, którzy potrafili wcielić w życie dwa wspaniałe ideały: BOHATERSTWO i SŁUŻBĘ.

 20181127_075734

Read more: Konkurs "Kamienie na szaniec"

Mikołajkowe spotkanie

Magiczny, przedświąteczny czas rozpoczął się już dla klasy Ia i IId. Podczas wizyty w szczecińskim Teatrze Lalek „Pleciuga”, po obejrzeniu pięknego świątecznego spektaklu, dzieci spotkały się z Mikołajem i otrzymały prezenty. Przy pomocy aktorów, biorących udział w przedstawieniu, mogły też zawiesić na choince przygotowane wcześniej przez siebie zawieszki, na których zapisały życzenia…marzenia, na spełnieniu których szczególnie im w tym roku zależy…
Przy okazji – wszystkim życzymy wesołych świąt! Uczniowie klasy Ia i IId oraz ich wychowawczynie. 

20181203_130253

Koncert muzyczny

W listopadzie w klasach 0-III odbył się koncert muzyczny „Dla Niepodległej”. Spotkanie z piosenką patriotyczną prowadził Pan Krzysztof Naklicki. Rozmawialiśmy o patriotyzmie, zostały przytoczone wydarzenia z historii Polski przeplatane historią powstania piosenek. Panowała niezwykła i podniosła atmosfera. Wspólne śpiewanie wywołało wzruszenie.

20181128_080807 

Wycieczka

Rewia na lodzie „Królowa Śniegu” 22 listopada 2018 roku uczniowie klas IIB i 0 wraz z wychowawczyniami p.G.Miklar i p.K.Puk udali się do Szczecina do Netto Areny na Rewię na Lodzie. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie baśniowego widowiska dla dzieci opartego na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Znana z występów na całym świecie, Moskiewska Rewia na Lodzie, zaprezentowała fantastyczne przedstawienie. Bogata scenografia, wspaniałe i różnorodne kostiumy, fantastyczne efekty specjalne, jak również układy choreograficzne i muzyka wzbogaciły wartość artystyczną spektaklu. Dzieci mogły również podziwiać indywidualne popisy zawierające trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. To widowisko z pewnością dostarczyło uczestnikom wycieczki wielu emocji i pozostawiło po sobie wiele niezapomnianych wrażeń.

ZAPROSZENIE

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu serdecznie zaprasza na II edycję Świnoujskiej Ligi Biegowej z  „Wyspiarzem” pod nazwą „ Bieg z Mikołajem”, który odbędzie się w dniu 09 grudnia 2018 r. (niedziela) o godzinie 11.00.

Start i meta do biegów odbywa się na Stadionie Miejskim ul. Matejki 22. Zapisy w biurze zawodów od godziny 09.00 do 10.50.