Warsztaty teatralne

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach teatralnych „Tworzyć teatr”, prowadzonych przez aktorów Teatru „Łątka” z Łodzi. Państwo Małgorzata i Artur Zajt dostarczyli widzom niezwykłych wrażeń i doznań estetycznych.

Uczestnicy spotkania przekonali się o tym, ile przeżyć i wzruszeń może wywołać  kontakt z teatrem i jak wiele emocji dostarczyć. Obserwowali reżysera spotykającego się z autorem, kompozytorem i scenografem -„wymyślających” spektakl. Widzieli współpracę reżysera z inspicjentem, asystentem reżysera, aktorami różnego rodzaju teatrów, zespołem technicznym, muzykami, suflerem, garderobianymi – wszystkimi, którzy przygotowują przedstawienia. Kontakt z prawdziwymi kostiumami, instrumentami muzycznymi, rekwizytami, lalkami teatralnymi używanymi w różnych technikach lalkarskich, maskami teatralnymi z wielu okresów historii teatru i makietą teatru starożytnego stał się źródłem poznania historii i rozwoju teatru od zarania dziejów.

Każdy uczestnik otrzymał również tekst jednego aktu sztuki, wylosował rolę i scenę do zagrania. Aktorzy uczyli zasad animacji lalkowej i piosenek wykorzystanych później w przedstawieniu. Zajęcia związane z „tworzeniem teatru” wymagały od uczestników wielkiego zaangażowania. Na koniec każdy miał możliwość zrobienia własnej pacynki. To była wielka przygoda z teatrem!

  Warsztaty teatralne

 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

 

Zebrania z rodzicami

Budynek A

28.01.2020r. (wtorek)

Klasy I-IV

 

godz. 17.00– zebrania z wychowawcami w klasach

 

KLASA

WYCHOWAWCA

SALA

1a

J. Adamska-Hoffa

28

1b

J.Banaszak

26

1c

K.Gołębiowska

27

1d

B.Grel

14

1e

J.Karlińska

49

2a

G.Czulak

46

2b

M.Józiak

45

2c

J.Świst

52

2d

E.Wytyk

47

2e

K.Zaworska

53

3a

D.Ceroń

30

3b

G.Miklar

50

3c

S.Kapłaniak

38

3d

J.Roszczyk

39

3e

A.Tabaka

40

4a

J.Zdroik

51

 

Budynek B

29.01.2020r. (środa)

Klasy V-VIII

godz. 17.00– zebrania z wychowawcami w klasach

  

 

5A

Anna Segieda godz.16.30

Sala 43

5B

Sylwia Ciryt

Sala 36

5C

Tomasz Filipiak

Sala 51

5D

Bernadeta Wenta

Sala 53

5E

Ewa Saczkow

Sala 50

5F

Anna Oknińska-Kurzawa

Sala 33

 

6A

Mariola Krasowska

Sala 19

6B

Karolina Turosieńska

Sala 30

6C

Lidia Gawrońska

Sala 32

6D

Luiza Podrzuska

Sala 28

6E

Lilla Panfiluk

Sala 20

6F

Karina Dydo - wtorek godz.17.00

Sala 34

 

7A

Hanna Laps

Sala 35

7B

Natalia Gralak-Filowiat

Sala 49

7C

Anna Rytlewska-Góralska

Sala 45

7D

Joanna Biały

Sala 34

 

8A

Justyna Fronczek-Tomicka

Sala 44

8B

Aleksandra Szajer

Sala 52

8C

Sebastian Iwaniuk

Sala 37

8D

Żaneta Kamińska

Sala 1

 

Jasełka Bożonarodzeniowe w Dzienny Dom Pomocy Fundacji Samotnym w Tłumie

Dnia 23.01.2020 roku w Dzienny Dom Pomocy Fundacji Samotnym w Tłumie uczniowie klasy 2c Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu swym pięknym występem podbili serca publiczności.

Tym razem odbiorcami były osoby starsze, chore, niepełnosprawne, którym Fundacja Samotnym w Tłumie świadczy pomoc zdrowotną i społeczną, przyczynia się do rozwoju tradycji narodowej.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, mali aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka miały charakter tradycyjny. Niosły również piękne przesłanie dotyczące nie tylko okresu Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie ze sceny mówili o dobroci, życzliwości w stosunku do drugiej osoby. Namawiali widzów, by dzielić się między sobą tym, co mamy najpiękniejsze w sobie.

Ciężka praca włożona w przygotowanie Jasełek nagrodzona została owacjami na stojąco, uczniowie otrzymali także słodkie upominki.

Jasełka

OGŁOSZENIE

Osoby, które złożyły deklaracje na objęcie dzieci bezpłatną opieką dentystyczną informujemy, że DENTOBUS będzie podstawiony we wtorek, 14 stycznia, na Placu Mickiewicza przed Urzędem Miasta w godzinach 10:00 – 14:00.

KONCERT WOŚP – „WIATR W ŻAGLE”

Dnia 10 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 6 jak rokrocznie odbył się koncert z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W uroczystości tej występowali uczniowie naszej szkoły, którzy dzielili się „sercem” , aby pokazać koleżankom i kolegom swoje talenty wokalne, akrobatyczne, taneczne i instrumentalne. W dniach poprzedzających występy były organizowane imprezy towarzyszące: kiermasz świąteczny oraz „fantowy”. Wspólnie udało nam się zebrać kwotę 1727,50 zł. Wszystkim uczestnikom, osobom zaangażowanym i organizatorom bardzo dziękujemy za wsparcie WOŚP. 

 Szkolny Sztab WOŚP przy SP  nr 6