WYSPY SPORTU w SP6

ZOBACZ ZDJĘCIA

Szkoła Podstawowa nr 6 w Świnoujściu we współpracy z organizatorami "Wysp Sportu" przeprowadziła cykl spotkań z amerykańskimi sportowcami i ich trenerami. Dzieci doskonaliły swoje umiejętności w grach zespołowych, koszykówce, piłce nożnej i siatkówce. 

Licealiści czytają dzieciom

ZOBACZ ZDJĘCIA

Uczniowie z kasy 1 a mieli  okazję uczestniczyć w „Czytaniu dzieciom". Imprezę zorganizowała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I. Dzieci wysłuchały baśni Oskara Wilde'a pt. „Syn gwiazdy" oraz z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie przygotowane przez licealistów. Następnie odpowiadały na pytania dotyczące treści baśni. Każdy uczeń otrzymał małą niespodziankę za piękne słuchanie. Dziękujemy za miłe przeżycia:)

Akcja "Jak nieczytam, jak czytam"

ZOBACZ ZDJĘCIA

W piątek klasy 2e, 2g i 3b wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" zorganizowanej przez dział dziecięcy Biblioteki Publicznej. Celem tej akcji jest promocja "mody na czytanie". O godzinie 10.00 uczniowie z tych klas wspólnie odczytali wiersz Jana Brzechwy "Kaczka Dziwaczka". Oprócz wspólnego czytania dzieci mogły wysłuchać innych wierszy przygotowanych przez panie z Biblioteki i wzięli udział  w konkursach. Zaprezentowali również swoje hasła np. "Książki są super", "Czytam bo lubię" i inne.
Wychowawcy klas Jolanta Świst, Beata Robak, Ewa Martyn

Konkurs plastyczny - Bóg nas kocha

ZOBACZ ZDJĘCIA

W maju 2016r.  uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Bóg nas kocha”. Celem konkursu było zgłębienie tematyki religijnej, a w szczególności uświadomienie miłości Boga do ludzi, rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci oraz prezentacja ich osiągnięć w dziedzinie plastyki. 

Read more: Konkurs plastyczny - Bóg nas kocha

Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego dla klas szóstych na projekt okładki ulubionej książki

ZOBACZ ZDJĘCIA

Miło nam poinformować, że 25 maja 2016 r. zakończyła obrady komisja konkursowa, która wyłoniła laureatów i osoby wyróżnione w zorganizowanym przez bibliotekę szkolną konkursie plastycznym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wysiłek włożony w pracę, za ciekawe pomysły kompozycyjne i różnorodne techniki wykonania.

Zapraszamy na ekspozycję nagrodzonych i wyróżnionych prac, na korytarzu, przy bibliotece szkolnej.

 

Na konkurs wpłynęło 81 prac. Prace oceniało jury w składzie:

 

Read more: Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego dla klas szóstych na projekt okładki ulubionej książki