Konkurs języka angielskiego

ZOBACZ ZDJĘCIA

Już czwarty raz nasza szkoła była gospodarzem powiatowego konkursu języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament dla uczniów kl II-III. Konkurs odbył się w czwartek 28 kwietnia. Został zorganizowany i przeprowadzony przez anglistki naszej szkoły we współpracy z Wydawnictwem Macmillan.

 W tym roku gościliśmy 23 uczniów wraz ze swoimi opiekunkami z SP1, SP 4, SP 6 oraz STSG.   

Uczniowie rozwiązywali zadania testowe w kategorii klas drugich i klas trzecich. Testtrwał 45 minut. Po sprawdzeniu wyłoniono następujących laureatów:

 

w kategorii klas drugich:

Read more: Konkurs języka angielskiego

Sukcesy w konkursie plastycznym "Wiosna zaczyna się w lesie"

29 kwietnia 2016r., na terenie O.W. „Darz Bór” w Międzyzdrojach odbyło się podsumowanie konkursu „Wiosna zaczyna się w lesie”, zorganizowanego przez Nadleśnictwo Międzyzdroje. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół z terenu powiatu kamieńskiego i świnoujskiego.

Konkurs miał na celu rozwinięcie wrażliwości dzieci i młodzieży na piękno budzącej się do życia przyrody w lesie, wczesną wiosną.

Utalentowani plastycznie uczniowie klas I-VI,  godnie reprezentowali naszą szkołę.

Spośród 200 nadesłanych prac, jury wybrało najlepsze i przyznało następujące miejsca:

W kategorii: Szkoła Podstawowa, Klasy I - III

 

III miejsce Piotr Ceroń 

Wyróżnienie:

Read more: Sukcesy w konkursie plastycznym "Wiosna zaczyna się w lesie"

Tydzień zwierząt

ZOBACZ ZDJĘCIA

W dniach od 18.04 - 22.04 br. w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się TYDZIEŃ ZWIERZĄT.  Podczas tygodnia zwierząt, który niewątpliwie miał związek z obchodzonym 22 kwietnia ŚWIATOWYM DNIEM ZIEMI uczniowie naszej szkoły uczyli się właściwego kontaktu ze zwierzętami, wrażliwości na krzywdę i los zwierząt oraz poznały obowiązki i przyjemności związane z posiadaniem psa czy kota. Dzieci spotkały się również z ciekawymi osobami, posiadającymi wiedzę związaną z opieką i wychowaniem psów i kotów - p. Katarzyną Zięciną - Wilk - kynologiem, p. Maciejem Kolanek - lekarzem weterynarii,p.  Beatą Kastrau - prezesem fundacji Animals Przystań w Świnoujściu.

             

Read more: Tydzień zwierząt

Zawody sportowe

ZOBACZ ZDJĘCIA

  21 kwietnia 2016r na zaproszenie Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie  odbyła się pierwsza edycja Zmagań Miast ,,Pływam, biegam, żyję zdrowo i sportowo”. Nasze miasto podczas zawodów na pływalni reprezentowane było przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6, TWR Collegium oraz OSiR. Wszyscy uczestnicy zebrali medale i dyplomy! Brawo!

  Po rywalizacji na basenie, reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 składająca się z uczniów klasy 1B i 1D przystąpiła do zmagań w konkurencjach sprawnościowych na sali gimnastycznej. Uczniowie naszej szkoły świetnie się spisali, zajęli II miejsce, wszyscy otrzymali medale i dyplomy. Gratulacje!!!

Zwycięstwo w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

ZOBACZ ZDJĘCIA

W piątek 22 kwietnia w Gimnazjum Publicznym nr 2 odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po ciężkich zmaganiach z: wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielaniu pierwszej pomocy, jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz jednośladem po torze przeszkód, drużyna naszej szkoły w składzie: Pola Buśko 5b, Natalia Palus 5b, Arkadiusz bandera 5b oraz Cezary Maciejewski 5a zdobyli pierwsze miejsce drużynowo oraz pierwsze miejsca na podium indywidualnie:
I miejsce Pola Buśko,
II miejsce Natalia Palus  
III miejsce Cezary Maciejewski.
 
SERDECZNIE GRATULUJEMY