Spotkanie z Panią Leśnik

W październiku odwiedziła nasza szkołę pani leśnik Agata Drabarek z Nadleśnictwa Międzyzdroje. W klasach pierwszych przeprowadziła lekcję na temat grzybów.  Kształtując umiejętność współpracy w grupie uczniowie dokonali podziału na grzyby jadalne i trujące. Dowiedzieli się jakie zagrożenia są po spożyciu grzyba trującego. W klasach trzecich spotkanie odbyło się pod hasłem „zależności pokarmowe”. Dzieci zgłębiły swoją wiedzę na temat ekosystemu leśnego.

Podczas wizyty zostały wręczone nagrody z konkursu plastycznego „Ekogrzyb 3D” organizowanego przez Nadleśnictwo Międzyzdroje, który był kierowany do uczniów ze szkół podstawowych powiatu Świnoujście, gmin: Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Wolin i Dziwnów.

W kategorii klas I-III zwycięzcami zostały:

1 miejsce Magdalena Ceroń klasa 1b
2 miejsce Iwona Kała klasa 1a 
3 miejsce Iwona Brzezińska klasa 1a

Światowy Dzień Zwierząt

Dzień 4 października jest Światowym Dniem Zwierząt. Tego dnia na godzinę wychowawczą do klasy 6B przyszły: Pani Aneta Leda i Pani Małgorzata Leda z fundacji „Widzę Cię” prowadzącej schronisko dla zwierząt. Lekcja ta była kontynuacją zajęć, które odbyły się w Schronisku dla Zwierząt dnia 27 września 2017 roku. Zajęcia były poświęcone niepełnosprawności człowieka i zwierząt. W lekcji wzięły udział żywe stworzonka koty: niewidomy i niedosłyszący kot Klara oraz zdrowy kot Biesłan rasy Maine Coon. Uczniowie mieli okazję doświadczyć odczuć i funkcjonowania osób niepełnosprawnych wykonując proste czynności poprzez pisanie mazakiem na kartce papieru w grubych skarpetkach z zasłoniętymi oczami oraz odpakowywaniem cukierka. Panie opowiedziały historię niepełnosprawnej kotki Klary i pokazały w jaki sposób kotka sobie radzi. Lekcja była bardzo ciekawa i na długo pozostanie w pamięci klasy 6B.

 

Wczoraj przedszkolaki dzisiaj pierwszaki

Dzień 6 października 2017r. był wyjątkowo ważny dla pierwszoklasistów, bowiem tego dnia zostali oni przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Zanim jednak nastąpił ten ważny moment pierwszoklasiści w obecności Mieszka I, jego żony Dobrawy i wojów musieli wykazać się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi, a także wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny. Egzamin ten zdali doskonale, co mogą potwierdzić zaproszeni  goście (w tym prezydent naszego miasta – p. Janusz Żmurkiewicz, wiceprezydent – p. Paweł Sujka, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu – p. Andrzej Staszyński, Naczelnik Edukacji – p. Janina Śmiałkowska) a także dyrekcja , nauczyciele oraz licznie zgromadzone rodziny pierwszaków. Dzieci ślubowały na sztandar szkoły, a pasowania dokonała dyrekcja przykładając symboliczny ołówek do ramienia każdego pierwszoklasisty. Na koniec pani dyrektor Edyta Tomaszek złożyła wszystkim przybyłym serdeczne życzenia.  Po uroczystym ślubowaniu główni bohaterowie uroczystości spędzili czas na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
Życzymy pierwszakom wielu sukcesów w murach Szkoły Podstawowej nr 6.

Dziękujemy uczniom z kl. V d – prowadzącemu – Kubie Sieczce oraz Julkowi Raszewskiemu, Ali Kudaś, Pawłowi Lewandowskiemu i Mikołajowi Zelent-Lipińskiemu, którzy wcielili się w role Mieszka I, Dobrawy i wojów.

Wizyta 6B w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Dnia 27 września 2017 roku klasa 6B odwiedziła Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu.

Celem wyjścia była kontynuacja współpracy z Fundacją prowadzącą schronisko dla bezdomnych zwierząt nawiązana rok temu w ramach szkolnego koła wolontariatu. Istotnym elementem było uzupełnienie wiadomości na temat innych obowiązków pracowników schroniska

Uczniowie z własnej inicjatywy zbierali śmieci wokół schroniska, następnie posadzili cebulki tulipanów i żonkili przy schronisku. Pani Małgorzata Leda i Aneta Leda z Fundacji „Widzę Cię” pokazały w jaki sposób należy posadzić cebulki, przy okazji panie przekazały wiele ciekawostek przyrodniczych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niepełnosprawnego psa Charliego i pobawić się chwilę z nim. Na koniec wizyty klasa odwiedziła wszystkie zwierzęta mieszkające w schronisku. Uwieńczeniem całej wyprawy było ognisko i przepyszne kiełbaski w bardzo przyjaznej atmosferze.

Integracja 3B

Dnia 23 września 2017 r. klasa 3 b wraz z wychowawcą i rodzicami bawiła się na leśnej polanie. Spotkanie integracyjne przy ognisku i suto zastawionych stołach zorganizowali rodzice. Wszystkim dopisywał nie tylko apetyt, ale też dobry humor. Gry, zabawy i konkursy trwały od 13:00 do 17:30. Było wspaniale.