Dzień Europejski

9 maja 2017 w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się odbył się Dzień Europejski. Był to dzień poświęcony tematyce związanej z Unią Europejską w szerokim tego słowa znaczeniu. Szkolne korytarze ozdobiły plakaty o krajach z UE przygotowane wcześniej przez uczniów klas III-VI. Dodatkowo uczniowie klas VI-VI przygotowali prezentacje multimedialne na temat wylosowanych państw UE, które obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły w tym szczególnym dniu. Pod koniec imprezy uczniowie rozwiązywali karty pracy, opracowane na podstawie plakatów i prezentacji multimedialnych. Z tym zadaniem nawet najmłodsi uczniowie poradzili sobie całkiem nieźle.

WYSTAWA ZWIERZĄT

W dniach od 24 -28 kwietnia 2017r w Szkole Podstawowej nr 6 w Świnoujściu miał miejsce Tydzień dla Zwierząt. Odbyły się dwie wystawy zwierząt, na których społeczność szkolna oraz przedszkolna z Przedszkola Miejskiego nr 3 mogła obserwować jaszczurki, króliki, chomiki, świnki morskie, psy, koty, szczury i ryby. Zaproszeni goście: lekarz weterynarii-Pan Maciej Kolanek oraz pracownik miejskiego schroniska dla zwierząt- Pani Małgorzata Leda cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali na pytania dzieci. Specjalista od psów, jego tresury i hodowli- kynolog-Pani Katarzyna Zięcina-Wilk przygotowała dla uczniów klas drugich prezentację multimedialną na temat właściwego zachowania w stosunku do psów.

Dzięki tej akcji udało nam się zebrać kilkadziesiąt kilogramów karmy dla psów i kotów, która została przekazana dla schroniska miejskiego w Świnoujściu.

Sukces naszych małych artystów

26 kwietnia 2017r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród OKTA I, czyli I Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Artystycznej. Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 6, uczęszczające na zajęcia koła plastycznego prowadzonego przez panią mgr Ilonę Gizę : Alicja Kudaś z kl. IV d i Wiktoria Gonciarz z kl. V d zostały ex aequo laureatkami III miejsca, w kategorii - obraz (szkoła podstawowa). Natomiast uczniowie: Hubert Tomaszek z kl. V c i Wiktoria Jóźwiak z kl. IV d zdobyli wyróżnienie, kwalifikując się do wystawy pokonkursowej w ramach XX Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu.

OGŁOSZENIE

UWAGA!!!

 

Do 9 maja do godziny 15.00 prosimy rodziców uczniów klas pierwszych
o złożenie 
w sekretariacie szkoły pisemnego oświadczenia woli przyjęcia dziecka do szkoły.

 

Wzór oświadczenia do pobrania w sekretariacie lub na stronie szkoły
w zakładce rekrutacja.

Przestawienie uczniów kl. 3a

Dnia 9 kwietnia w Niedziele Palmową w Kościele pw. Chrystusa Króla uczniowie klasy 3a przedstawili inscenizację wielkopostną wprowadzającą wiernych w zadumę nad Krzyżem. Przedstawienie miało na celu ukazanie priorytetów życiowych „Chcieliśmy przedstawić, że nie jesteśmy sami w trudzie, smutkach, zmartwieniach życia codziennego. Za każdym razem gdy strapiony człowiek robi znak krzyża obecny jest przy nim Jezus". To od nas zależy na ile pozwolimy Panu Jezusowi w swoim życiu działać.