Lekcja otwarta z przyrody: „Jak działa serce?”

ZOBACZ ZDJĘCIA

W dniu 18 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 6 w Świnoujściu odbyła się lekcja otwarta z przyrody przygotowana przez nauczycielki: Monikę Sieczkę i Aleksandrę Szajer z udziałem uczniów klas IV-tych oraz zaproszonych gości (Dyrektora Szkoły, nauczycieli oraz p. Naczelnik Wydziału Edukacji – Janiny Śmiałkowskiej).  Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak działa serce. Zapoznali się z jego skomplikowanym mechanizmem. Podczas lekcji badali serce wieprzowe, wskazywali poszczególne jego elementy, dowiedzieli się, co kryje się w naczyniach krwionośnych oraz jak wysiłek fizyczny wpływa na tętno. 

Międzyszkolny konkurs przyrodniczy

6 maja 2016r w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczy: ODKRYWAMY TAJEMNICE WODY. W konkursie udział wzięły:  Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6. Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą i umiejętnościami na temat warunków życia w wodzie, przystosowań organizmów, łańcuchów pokarmowych oraz ogólną wiedzą na temat życia w wodzie.

I miejsce drużynowo zajęła
Szkoła Podstawowa nr 4. Skład drużyny: Maciej Karczewicz, Aron Krajda, Przemysław Strzelczyk-opiekun p. Sylwia Rybczyńska- Krzystosiak.

II miejsce drużynowo zajęła 
Szkoła Podstawowa nr 6. Skład drużyny: Kaja Karasek, Dawid Tomaszczuk, Oskar Rożko- opiekun p. Monika Sieczka.

III miejsce drużynowo zajęła 
Szkoła Podstawowa nr 1.  Skład drużyny: Angelika Kramek, Michał Śliwiński, Antoni Rygiel-opiekun p. Lidia Ziontkowska.

Wszystkim szkołom serdecznie gratulujemy!!!!

Organizatorem konkursu były nauczycielki przyrody ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Złożenie kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej”

71 lat temu dnia 8 maja 1945 r. w Berlinie podpisano akt kapitulacji III Rzeszy, zakończyła się druga wojna światowa. Dnia 8 maja 2016 r. delegacja uczniów z naszej szkoły, z klasy I a: Martynka K., Jula R. oraz Nikoś G. uczestniczyła w miejskiej uroczystości z okazji 71 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Dzieci złożyły wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej” na Placu Słowiańskim. Uczniowie mieli też okazję wysłuchać utworów granych przez orkiestrę wojskową oraz zobaczyć kompanię honorową 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

Konkurs ekologiczny

ZOBACZ ZDJĘCIA

28 kwietnia odbył się konkurs ekologiczny, do którego przystąpiły klasy drugie. Uczestnicy zmagali się ze zróżnicowanymi konkurencjami m.in. pytania ekologiczne, praca plastyczna z odpadów, pokaz mody ekologicznej, ćwiczenia praktyczne w segregacji śmieci, konkurencje sportowe, krzyżówki i rebusy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani wicedyrektor Sylwia Szostak, pan leśniczy Emiliusz Czerwiński oraz pani pedagog Halina Smotrzyk.

Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z ekologicznymi zmaganiami, a o wygranej zadecydowała dogrywka:
I miejsce zajęła klasa 2 f
II miejsce zajęła klasa 2 a
III miejsce zajęła klasa 2e

Klasy, które poradziły sobie najlepiej otrzymały nagrody, natomiast pozostałe otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz słodkie upominki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 

Koncertowanie w Państwowej Szkole Muzycznej

ZOBACZ ZDJĘCIA

W dniu 29 kwietnia uczniowie klas I-III gościli w PSM I st w Świnoujściu. Wysłuchali koncertu muzyki wokalnej przygotowanego przez panią Elżbietę Naklicką. W programie znalazły się utwory z różnych epok – od renesansu po współczesność, różnych krajów – od Polski po Brazylię. Wykonawcami byli uczniowie szkoły muzycznej, chórzyści chóru LOGOS oraz zespołu wokalnego DIN-DON.Można było posłuchać śpiewu prezentowanego w różnych obsadach wykonawczych – od 30 osobowego chóru dziecięcego, przez kwartet wokalny, duet, aż do śpiewu solo.

 

Koncert  odbył się w ramach współpracy oraz promowania działalności szkoły muzycznej i miał na celu zachęcenie dzieci do podjęcia nauki muzyki.

Read more: Koncertowanie w Państwowej Szkole Muzycznej