Konkurs pięknego czytania klas 1

Dnia 25 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania klas I. Wzięło w nim udział 18 uczniów z sześciu klas pierwszych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Najpierw uczniowie czytali przygotowany przez siebie tekst. Następnie losowali tekst nieznany i go prezentowali. Jurorzy zwrócili szczególną uwagę na płynne czytanie, zgodne ze znakami interpunkcyjnymi, modulowanie głosu, czytanie głośne i wyraźne. Mistrzem Pięknego Czytania Klas I został Bartłomiej Szczuchniak z klasy I a. Drugie miejsce zajął Wiktor Warmbier z klasy I b, a trzecie miejsce zdobył Damian Kroker z klasy I c. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, a zwycięzcy nagrody książkowe, które ufundowała szkolna biblioteka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów J!

Świnoujście - Miasto Dzieci

18 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się Międzyszkolny Konkurs pt. „Świnoujście – Miasto Dzieci” dla uczniów klas III Szkół Podstawowych. W tym roku wzięli udział uczniowie ze: Szkoły Podstawowej  nr 1 im. Marynarki Wojennej RP,  Szkoły Podstawowej  nr 2 im. mjr H. Sucharskiego, Szkoły Podstawowej  nr 4 z  Oddziałami Integracyjnymi, Szkoły Podstawowej  nr 6 im. Mieszka I, Społecznej Szkoły Podstawowej STSG.  Uczniowie przygotowując się do konkursu musieli opanować wiedzę o naszym mieście.

Read more: Świnoujście - Miasto Dzieci

Sukcesy plastyczne

ZOBACZ ZDJĘCIA

Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym w 115. rocznicę urodzin Walta Disneya.
W dniu 19 maja 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się finał konkursu pt. „Wieki artysta może się objawić w każdym” i uroczyste wręczenie nagród. Na konkurs, dotyczący twórczości W. Disneya, nadesłano ponad 600 prac  z  wielu miejscowości naszego województwa. Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia koła plastycznego prowadzonego przez panią mgr Ilonę Giza zajęli w kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV – VI :

II miejsce – Julia Kotowska z klasy VI d
II miejsce -  Hubert Tomaszek z klasy IV c
Uczennica Tacjana Lizik z klasy III d prowadzonej przez panią mgr Jolantę Roszczyk, zdobyła III miejsce w kategorii klas I- III.
Gratulujemy naszym uzdolnionym twórcom i życzymy dalszych sukcesów.

Lekcja otwarta z przyrody: „Jak działa serce?”

ZOBACZ ZDJĘCIA

W dniu 18 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 6 w Świnoujściu odbyła się lekcja otwarta z przyrody przygotowana przez nauczycielki: Monikę Sieczkę i Aleksandrę Szajer z udziałem uczniów klas IV-tych oraz zaproszonych gości (Dyrektora Szkoły, nauczycieli oraz p. Naczelnik Wydziału Edukacji – Janiny Śmiałkowskiej).  Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak działa serce. Zapoznali się z jego skomplikowanym mechanizmem. Podczas lekcji badali serce wieprzowe, wskazywali poszczególne jego elementy, dowiedzieli się, co kryje się w naczyniach krwionośnych oraz jak wysiłek fizyczny wpływa na tętno. 

Międzyszkolny konkurs przyrodniczy

6 maja 2016r w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczy: ODKRYWAMY TAJEMNICE WODY. W konkursie udział wzięły:  Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6. Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą i umiejętnościami na temat warunków życia w wodzie, przystosowań organizmów, łańcuchów pokarmowych oraz ogólną wiedzą na temat życia w wodzie.

I miejsce drużynowo zajęła
Szkoła Podstawowa nr 4. Skład drużyny: Maciej Karczewicz, Aron Krajda, Przemysław Strzelczyk-opiekun p. Sylwia Rybczyńska- Krzystosiak.

II miejsce drużynowo zajęła 
Szkoła Podstawowa nr 6. Skład drużyny: Kaja Karasek, Dawid Tomaszczuk, Oskar Rożko- opiekun p. Monika Sieczka.

III miejsce drużynowo zajęła 
Szkoła Podstawowa nr 1.  Skład drużyny: Angelika Kramek, Michał Śliwiński, Antoni Rygiel-opiekun p. Lidia Ziontkowska.

Wszystkim szkołom serdecznie gratulujemy!!!!

Organizatorem konkursu były nauczycielki przyrody ze Szkoły Podstawowej nr 6.