Turniej Wiedzy Pożarniczej 2019

20 marca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej 2019 "Młodzież Zapobiega Pożarom". 

Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI szkół podstawowych oraz klas VII-VIII i gimnazjum. Czekał ich test sprawdzający wiedzę z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postponowania na wypadek pożaru, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Naszą szkolę reprezentowali Jagoda Nowicka kl. 6a oraz Dawid Majewski kl. 3c. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Jagoda Nowicka i przechodzi dalej do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia :)

Witamy w Krainie fantazji

Jak co roku, panie z naszej biblioteki : Ilona Giza i Katarzyna Zięcina- Wilk, są organizatorkami uroczystego pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników, a niektórych maluszków - na miłośników książek. Impreza odbywa się zawsze, w drugim półroczu roku szkolnego (w tym roku 18.03) i jest bardzo ważnym wydarzeniem dla naszych najmłodszych uczniów, przyszłych czytelników szkolnej biblioteki.

Spotkanie przebiegło pod hasłem: „Witamy w Krainie fantazji”.
Nauczycielki przebrane za postacie z baśni tysiąca i jednej nocy, poprowadziły uroczystą imprezę pasowania. Zaproszeni uczniowie z kl. I i II Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką pani Iwony Dominiak, Joanny Szafrańskiej i Edyty Rozenfeld, przygotowali wspaniałe, teatralne przedstawienie „Baśń o Aladynie i cudownej lampie”. My wcześniej pomyślałyśmy i przygotowałyśmy odpowiednią scenografię, pasującą formą i treścią do przygotowanego spektaklu. „Kolorowe stroje bohaterów i odpowiednio dobrana muzyka podkreślały egzotykę krajów dalekiego wschodu. Błyszczące klejnoty i ...scenografia przykuwały wzrok zaciekawionych dzieci. A wypowiadane przez czarnoksiężnika Dżafara zaklęcia: „Hokus, pokus, ula, hula, bim sala bim”, wprawiały w zachwyt i wielkie oczekiwanie na to, co za chwilę się stanie. Pojawiający się Dżin, kolorowa papuga i wesoła małpka bawiąca się piłką, sprawiały, że dzieci bardzo żywiołowo reagowały na humorystycznie ukazane perypetie tytułowego bohatera. Przedstawienie nie tylko bawiło, ale także zwracało uwagę na takie wartości jak uczciwość, szacunek i odpowiedzialność.” Pani Asia Szafrańska z LO, napisała:„Bajka podobała się tak bardzo, że rozemocjonowane maluchy pragnęły mieć pamiątkowe zdjęcie z każdą bajkową postacią, a nasi uczniowie zostali zaproszeni na następne pasowanie. Zatem do zobaczenia za rok.” Było orientalnie, bajkowo, przepięknie! Uśmiechy na twarzy dzieci, cisza w czasie spektaklu oraz głośne brawa i aplauz po przedstawieniu to najlepsze podziękowanie za wspólną zabawę... 
W pierwszej części Uroczystego Pasowania oprócz przedstawienia odbyło się ślubowanie oraz przyrzeczenie na czytelników. Na pamiątkę tego spotkania, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.
Podczas drugiej części pasowania,w dniach od 19 – 25. 03. uczniowie poszczególnych klas, po zapoznaniu się z regulaminem i zasadami zachowania się w bibliotece: wypożyczalni i czytelni, wypożyczyli po raz pierwszy samodzielnie wybraną przez siebie książkę i otrzymali zakładki do książek.

 

Konkurs recytatorski 1-3

Dnia 7 marca odbył się finał konkursu recytatorskiego wśród uczniów klas I-III. Spośród 11 uczestników zwycięzcami zostali: Nikola Ginter klasa 2a, Marcel Wąsik klasa 2b,Lena Borkowska klasa 1b. Uczniowie 18 marca zaprezentują swoje talenty recytatorskie w Miejskim Domu Kultury i tam powalczą o etap wojewódzki. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

  

GŁOSOWANIE

GŁOSUJ JUŻ DZIŚ!

KONKURS NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ LALECZKĘ

Wszystkie Kolory Świata – UNICEF

 

Przed nami najbardziej emocjonujący etap konkursu – głosowanie na laleczki, które potrwa od 11.03.2019 r. do 15.03.2019 r.

Jeśli nasza Eskimoska zdobędzie największą liczbę głosów, możemy liczyć na przyjazd Majki Jeżowskiej - Ambasadorki Dobrej Woli UNICEF, która wraz ze swoim zespołem zagra koncert dla naszej szkolnej społeczności. Wszystko w Twoich rękach!

 

Oddaj swój głos na naszą laleczkę – Eskimoskę:

 

https://www.wszystkiekoloryswiata.pl/lalka/202

 

 

Piątoklasiści aktorami

Uczniowie klas piątych doskonale bawili się podczas spektaklu teatralnego „Mity greckie – olimpiada szkolna” w wykonaniu Teatru Show. Chłopcy mieli okazję wcielić się w rolę herosów, a dziewczynki zaprezentować się jako urocze boginie. Rywalizacja między boginiami a herosami polegała na wykonywaniu przeróżnych zadań. Kto zwyciężył? Zapraszamy do obejrzenia fascynującego filmu, który jest dostępny pod adresem:  https://youtu.be/DLJILXql7wM