OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły informuje, że w dniach 11-13 grudnia 2019r. (środa, czwartek, piątek)  w budynku B przeprowadzony zostanie próbny egzaminy ósmoklasisty.
W tych dniach uczniowie klas ósmych nie mają lekcji – przychodzą do szkoły na godz. 8:00 w stroju apelowym. Przynoszą ze sobą długopis lub pióro z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczone do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi), na część matematyczną także linijkę oraz ważną legitymację. Można zabrać ze sobą małą butelkę wody.
Uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych w dniach, kiedy przeprowadzane są egzaminy próbne, maję lekcje według zmienionego planu w godzinach popołudniowych. Obiady wydawane będą bez zmian.
Lekcje w budynku A odbywają się bez zmian.

Mikołajki

Dziś, 6 grudnia 2019 r., w SP 6 rozlegały się dźwięki dzwoneczków i tubalne: Ho,Ho!! Na korytarzach całej szkoły. W klasach narastało radosne oczekiwanie, czy to na pewno On??? Rzeczywiście, po chwili do naszej sali zapukał Mikołaj, piękny, brodaty i w czerwonych szatach, w towarzystwie dwóch, ślicznych Elfów. Serdecznie nas na wstępie powitał, a następnie wypytał nauczyciela o zachowanie wszystkich uczniów z klasy. Kiedy odpowiedź była pozytywna, zażądał jeszcze, aby klasa zaśpiewała mu świąteczną piosenkę. Na szczęście przypomnieliśmy sobie kolędę i otrzymaliśmy nagrodę - pyszne słodycze!

Akcja zakończona powodzeniem!!!

Wszystkim bardzo dziękujemy za dostarczone dary. Dziś 50 paczek zostało przetransportowanych do magazynu głównego, żeby jutro można było przekazać je wybranej rodzinie. Mamy nadzieję, że naszym gestem sprawimy im ogromną radość.

Szczęście drugiego człowieka jest dla nas motywacją. To jest coś wspaniałego, że możemy pomagać i bardzo się cieszymy, że coraz więcej ludzi interesuje się Szlachetną Paczką.

Ściskamy was wszystkich bardzo serdecznie i jeszcze raz dziękujemy.
Do zobaczenia za rok!

E. Gołoś
B. Wenta

Wariacje procentowe w klasie 7d

W dniu 3 grudnia 2019 roku w Naszej Szkole na parterze zaprezentowano  wystawę dotyczącą wiedzy  młodzieży na temat procentów. Uczniowie wykonali projekty zgodnie z instrukcją przekazaną w czasie realizacji materiału na lekcji matematyki - diagramy procentowe. Uczniowie pracując w grupach musieli ułożyć zadanie   i przedstawić je na diagramach wraz z obliczeniami. Efekty  umiejętności i pomysłowości uczniów klasy 7d można jeszcze podziwiać.

Astronomiczno-literackie spotkanie

     27 listopada w naszej szkole odbyło się astronomiczo-literackie spotkanie, w którym wzięli  udział uczniowie zainteresowani astronomią. Nasi uczniowie bardzo chętnie układali gwiazdozbiory charakterystyczne dla nieba północnego. Do swojej pracy szóstoklasiści wykorzystali małe świeczki, które stały się symbolem gwiazd. I tak z ich pracy powstały m. in.  następujące gwiazdozbiory: Wielka Niedźwiedzica, Mała Niedźwiedzica, Kasjopea, Herkules.
     Druga część spotkania poświęcona była czarnej dziurze, o której opowiedziała uczennica klasy 6c - Michalina Mackiewicz. Miłośniczka astronomii przedstawiła słuchaczom pojęcie czarnej dziury jako obszaru czasoprzestrzeni, którego nic oprócz światła nie może opuścić. Uczennica zwróciła uwagę na nazwę  i budowę tego zjawiska. Dodatkowo omówiła metody badań tego obszaru i zaprezentowała zdjęcia.
     Trzecia część spotkania skoncentrowana była wokół  książki A. de Saint - Exupery'ego "Mały Książę". Uczestnicy spotkania czytali fragmenty dotyczące wędrówki bohatera po planetach i dyskutowali na temat poznanych postaci. Na koniec pracowali z aplikacją AR, która pozwala na interaktywną pracę z lekturą. Spotkanie przygotowały panie: Katarzyna Nowy-Karasek oraz Natalia Gralak-Filowiat.