Zwycięstwo w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

ZOBACZ ZDJĘCIA

W piątek 22 kwietnia w Gimnazjum Publicznym nr 2 odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po ciężkich zmaganiach z: wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielaniu pierwszej pomocy, jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz jednośladem po torze przeszkód, drużyna naszej szkoły w składzie: Pola Buśko 5b, Natalia Palus 5b, Arkadiusz bandera 5b oraz Cezary Maciejewski 5a zdobyli pierwsze miejsce drużynowo oraz pierwsze miejsca na podium indywidualnie:
I miejsce Pola Buśko,
II miejsce Natalia Palus  
III miejsce Cezary Maciejewski.
 
SERDECZNIE GRATULUJEMY

Błękitny Patrol w SP6

ZOBACZ ZDJĘCIA

We wtorek 19 kwietnia Ratownicy Świnoujskiego WOPR odwiedzili naszą szkołę, którzy zorganizowali dla klas czwartych rywalizację z wiedzy, jaką mogli uzyskać na poszczególnych stacjach o różnej tematyce związanej z ratowaniem życia.  Zwycięska drużyną, która uzyskała najwięcej punktów okazała się grupa z klasy 4B: Julia Grochalska, Amelia Arczewska, Natalia Stefanowicz, Elżbieta Zdybel i Jakub Gawryś. Serdecznie gratulujemy zmysłu ratowniczego. Woprowcy ze Świnoujścia umiejętnie potrafili przekonać młodzież, że warto uczyć się pierwszej pomocy, aby w razie konieczności móc pomagać innym.

Konkurs historyczny

ZOBACZ ZDJĘCIA

Z okazji przypadających w kwietniu Dnia Patrona oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski 19 kwietnia br. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy historycznej o „Mieszko I dynastii piastowskiej”. W konkursie brali udział uczniowie klas VI naszej szkoły. Po długiej i zaciętej walce, w trakcie, której uczniowie prezentowali swoją wiedzę historyczna oraz plakaty i scenki rodzajowe, udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce 27 pkt. - klasa VI A

II miejsce 26,6 pkt. - klasa VI C

III. miejsce 20 pkt. - klasa VI D

IV. miejsce 15 pkt. - klasa VI B

 Wszystkim uczestnikom gratujemy i życzmy dalszych sukcesów.

Podziękowania

Pragniemy bardzo podziękować  wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji zbiórki pieniędzy dla malutkiej Lenki. Z kiermaszu ciast i galaretek zebraliśmy kwotę 1077,30 zł, która została już przekazana na specjalne konto.

Dziękujemy i mocno trzymamy kciuki za zdrowie Lenki!  

 

Rodzice i dzieci z klasy I a  oraz wychowawca klasy A. Grabowska

Trzymaj formę

ZOBACZ ZDJĘCIA

W miesiącu marcu i kwietniu w naszej szkole realizowany był program „Trzymaj formę”. Jego głównym celem była edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów i ich rodziców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W ramach programu w naszej szkole uczniowie klas 5 i 6 spotkali się z dietetykiem, który dostarczył wiedzy na temat zdrowego odżywiania się i układania jadłospisu. Uczniowie ze wszystkich klas w czasie spotkań z wychowawcą przygotowali zdrowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne. W czasie długich przerw na sali gimnastycznej prowadzone były się tzw. aktywne przerwy - gra w koszykówkę, siatkówkę, zbijaka, aerobik. Na zajęciach pozalekcyjnych na kółku przyrodniczym uczniowie poznali metodę produkcji zdrowych cukierków. Przygotowana została również gazetka informująca o składzie najchętniej spożywanych przez uczniów produktów spożywczych. Przez cały okres realizacji programu w szkole prowadzona była akcja „Walczymy z hałasem”.