Błękitny patrol

25 maja 2017r uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu wzięli udział w szkoleniu pod nazwą „Błękitny Patrol” przeprowadzonym przez Ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Świnoujście. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie mogli zgłębić wiedzę z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej, nabyli umiejętności pozwalające im właściwie zachować się w trudnych sytuacjach.

WYSPY SPORTU 2017

Drodzy Mieszkańcy Świnoujścia i okolic.

Z początkiem czerwca ruszamy z nową odsłoną Wysp Sportu. Wszystkich tych, którzy kochają zabawę i odrobinę fizycznego ruchu zapraszamy na sportowo sobotnio-niedzielne wydarzenia. Zaprezentujemy sporty, których nigdy jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć, nauczymy jak się w nie gra, pozwolimy przy okazji zabawy zdobyć nagrody.

Startujemy już w najbliższą sobotę 3.06 na plaży przy wejściu F. To znakomity moment, by wszyscy amatorsko biegający, amatorsko chodzący z kijami zrobili to wspólnie z nami w rytm muzyki, z uśmiechem na twarzy. Tempo dostosujemy do najsłabszych, także na pewno nam się uda. Zapraszamy na godzinę 11:00.

PLAKAT

Read more: WYSPY SPORTU 2017

Macmillan Primary School Toumament

Już po raz piąty nasza szkoła była gospodarzem powiatowego konkursu języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament dla uczniów kl II-III. Konkurs odbył się we wtorek 30 maja. Został zorganizowany i przeprowadzony przez anglistki naszej szkoły we współpracy z Wydawnictwem Macmillan.

W tym roku gościliśmy 23 uczniów wraz ze swoimi opiekunkami z SP1, SP 4,  STSG. Nie zabrakło też reprezentantów naszej szkoły.   

Uczniowie rozwiązywali zadania testowe w kategorii klas drugich i klas trzecich. Test trwał 45 minut. Po sprawdzeniu wyłoniono następujących laureatów:

w kategorii klas drugich:

I miejsce         Gabriela Cichocka z SP 1
II miejsce        Wiktor Jelonek z SP 1
III miejsce      Franciszek Gralek z SP 1

w kategorii klas trzecich:

I miejsce         Nicole Krawczuk z STSG
II miejsce        Gabriela Domagała z SP 6
III miejsce      Rafał Gałach z SP 6

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział a laureatom gratulujemy sukcesu.

Do zobaczenia za rok!

KOMUNIKAT

Zapraszamy rodziców przyszłych klas pierwszych na zebranie, które odbędzie się 7 czerwca 2017r. (środa) o godzinie 17.00

Młodzi geografowie

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich ,,Nauka jest w naszej  naturze ‘’ uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 z kółka przyrodniczego ,,Voyager’’ z nauczycielką p. K. Nowy-Karasek wzięli udział w warsztatach paleontologicznych na  Wydziale Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim.

Uczniowie  zapoznali się  z bogactwem form życia w minionych epokach geologicznych, pracowali ze skamieniałościami - własnoręczne sporządzili odlewy, przeglądali skały, minerały, skamieniałości i meteoryty. Być może niektórzy z nich w przyszłości zostaną geologami lub paleontologami??!!!