Tydzień zwierząt

ZOBACZ ZDJĘCIA

W dniach od 18.04 - 22.04 br. w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się TYDZIEŃ ZWIERZĄT.  Podczas tygodnia zwierząt, który niewątpliwie miał związek z obchodzonym 22 kwietnia ŚWIATOWYM DNIEM ZIEMI uczniowie naszej szkoły uczyli się właściwego kontaktu ze zwierzętami, wrażliwości na krzywdę i los zwierząt oraz poznały obowiązki i przyjemności związane z posiadaniem psa czy kota. Dzieci spotkały się również z ciekawymi osobami, posiadającymi wiedzę związaną z opieką i wychowaniem psów i kotów - p. Katarzyną Zięciną - Wilk - kynologiem, p. Maciejem Kolanek - lekarzem weterynarii,p.  Beatą Kastrau - prezesem fundacji Animals Przystań w Świnoujściu.

             

Read more: Tydzień zwierząt

Zawody sportowe

ZOBACZ ZDJĘCIA

  21 kwietnia 2016r na zaproszenie Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie  odbyła się pierwsza edycja Zmagań Miast ,,Pływam, biegam, żyję zdrowo i sportowo”. Nasze miasto podczas zawodów na pływalni reprezentowane było przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6, TWR Collegium oraz OSiR. Wszyscy uczestnicy zebrali medale i dyplomy! Brawo!

  Po rywalizacji na basenie, reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 składająca się z uczniów klasy 1B i 1D przystąpiła do zmagań w konkurencjach sprawnościowych na sali gimnastycznej. Uczniowie naszej szkoły świetnie się spisali, zajęli II miejsce, wszyscy otrzymali medale i dyplomy. Gratulacje!!!

Zwycięstwo w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

ZOBACZ ZDJĘCIA

W piątek 22 kwietnia w Gimnazjum Publicznym nr 2 odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po ciężkich zmaganiach z: wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielaniu pierwszej pomocy, jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz jednośladem po torze przeszkód, drużyna naszej szkoły w składzie: Pola Buśko 5b, Natalia Palus 5b, Arkadiusz bandera 5b oraz Cezary Maciejewski 5a zdobyli pierwsze miejsce drużynowo oraz pierwsze miejsca na podium indywidualnie:
I miejsce Pola Buśko,
II miejsce Natalia Palus  
III miejsce Cezary Maciejewski.
 
SERDECZNIE GRATULUJEMY

Błękitny Patrol w SP6

ZOBACZ ZDJĘCIA

We wtorek 19 kwietnia Ratownicy Świnoujskiego WOPR odwiedzili naszą szkołę, którzy zorganizowali dla klas czwartych rywalizację z wiedzy, jaką mogli uzyskać na poszczególnych stacjach o różnej tematyce związanej z ratowaniem życia.  Zwycięska drużyną, która uzyskała najwięcej punktów okazała się grupa z klasy 4B: Julia Grochalska, Amelia Arczewska, Natalia Stefanowicz, Elżbieta Zdybel i Jakub Gawryś. Serdecznie gratulujemy zmysłu ratowniczego. Woprowcy ze Świnoujścia umiejętnie potrafili przekonać młodzież, że warto uczyć się pierwszej pomocy, aby w razie konieczności móc pomagać innym.

Konkurs historyczny

ZOBACZ ZDJĘCIA

Z okazji przypadających w kwietniu Dnia Patrona oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski 19 kwietnia br. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy historycznej o „Mieszko I dynastii piastowskiej”. W konkursie brali udział uczniowie klas VI naszej szkoły. Po długiej i zaciętej walce, w trakcie, której uczniowie prezentowali swoją wiedzę historyczna oraz plakaty i scenki rodzajowe, udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce 27 pkt. - klasa VI A

II miejsce 26,6 pkt. - klasa VI C

III. miejsce 20 pkt. - klasa VI D

IV. miejsce 15 pkt. - klasa VI B

 Wszystkim uczestnikom gratujemy i życzmy dalszych sukcesów.