Najpiekniejsze przebranie w konkursie "Każdy może świętym być"

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do głosowania

NA NAJPIĘKNIEJSZE PRZEBRANIE

Zasady głosowania:

1.                   Ekspozycja zdjęć – czytelnia szkolna (cały listopad)

2.                   Każdy może zagłosować na 3 osoby, tylko jeden raz, wpisując na karteczkach numery wybranych zdjęć.

3.                   Głosujemy w bibliotece szkolnej(dostajemy kartkę do głosowania).

4.                   Głosowanie trwa od 21 do 28 listopada.

5.                   Wyniki zostaną podane po 1 grudnia.

6.                   Przyznane nagrody zostaną wręczone na apelu podsumowującym I półrocze

ZOBACZ ZDJĘCIA

Każdy może święty być

ZOBACZ ZDJĘCIA

27 i 28 października 2016 r w Szkole Podstawowej nr 6 w Świnoujściu miała miejsce niezwykła zabawa a zarazem konkurs dla uczniów klas III – VI w myśl słów znanej piosenki „Każdy może świętym być”.

Impreza odbyła się przed dniem 1 listopada, ponieważ chciałyśmy wszystkim dzieciom przypomnieć i przybliżyć naszą piękną polską tradycję obchodów dnia Wszystkich Świętych.

 

 Bawiąc się, uczniowie mogli się dowiedzieć, który Święty jest patronem podróżników, kucharzy, internautów, strażaków, marynarzy, policjantów, lekarzy, nauczycieli itp. oraz jakie atrybuty charakteryzują poszczególnych Świętych. Wyjątkowo często, dzieci przebierały się i przedstawiały nam swoich imienników: Św. Antoni, Św. Katarzyna, Św.

Read more: Każdy może święty być

Zielona szkoła

Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty  niż nauka w szkolnej ławce, dlatego w dniach od 3 do  13 października tego roku klasy  III c i III d razem ze swoimi wychowawczyniami p. Gabrielą Miklar i p. Katarzyną Zaworską przebywały w  Karkonoszach korzystając z możliwości jakie daje tzw. „zielona szkoła”. Gościł nas Dom Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie. Te jedenaście dni poza domem były nie tylko wypełnione atrakcjami ale dały też nam możliwość sprawdzenia swojej samodzielności oraz odpowiedzialności. Dla niektórych było to pierwsze bezpośrednie zetknięcie się z górami. Miejscowi wychowawcy, którzy zawsze nam towarzyszyli, zapoznali nas z legendami o Duchu Gór – Karkonoszu, poszukiwali z nami ametystów, pokazywali szlaki. Największe wrażenie zrobiły na nas oczywiście wodospady – Szklarki i Kamieńczyka oraz zamek Czocha z jego tajemnymi przejściami. I choć październikowa pogoda nas nie rozpieszczała, udało się nam zdobyć szczyt Gór Izerskich – Wysoki Kamień (1058 m.n.p.m). W czasie wspinaczki stosowaliśmy zasady, które poznaliśmy w stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dzięki lekcji  w muzeum mineralogicznym staliśmy się też prawdziwymi ekspertami od kamieni półszlachetnych. Z zielonej szkoły wróciliśmy z pięknymi wspomnieniami i bogatą wiedzą. To czego doświadczyliśmy nie da się nauczyć z żadnej książki. Tam trzeba było być i samemu to przeżyć. Samemu doświadczyć, by zrozumieć lepiej. Ten sposób nauki polecamy każdemu. 

Spotkanie z Medalistami

ZOBACZ ZDJĘCIA

30 września 2016r w Szkole Podstawowej nr 6 w Świnoujściu odbyła się niezwykła godzina wychowawcza dla uczniów klas 5 przeprowadzona przez Medalistów Paraolimpijskich w szermierce oraz najlepszych polskich koszykarzy na wózkach. Gośćmi Szkoły byli: p. Grzegorz Plyta- złoty medalista IP Londyn 2012, uczestnik Igrzysk w Pekinie i Rio, p. Stefan Makowski- srebrny medalista IP Ateny 2004, uczestnik Igrzysk w Pekinie i Londynie, p. Rafał Treter – medalista Mistrzostw Europy oraz p. Stanisław Rabczuk – wolontariusz Fundacji  Akademia Intergracji. Sportowcy mówili o własnych wypadkach i opowiedzieli, jakich zachowań należy unikać, by nie doszło do wypadków kończących się niepełnosprawnością.

Read more: Spotkanie z Medalistami