Uczniowie z SP 6 ratują dzieci na świecie!

Szkoła Podstawowa nr 6 w Świnoujściu wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

 „Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie klas ósmych oraz trzecich gimnazjalnych zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki własnoręcznie, czasami z pomocą najbliższych. Każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbyła się ich wystawa. Podczas spotkań z rodzicami każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę.

Zebrane środki w wysokości 1133 zł umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Poprzednie cztery edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad 2,5 tysiąca placówek z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się pozyskać prawie 2,7 miliona złotych na ratowanie dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

 

Dzwonki szkolne

OD 1 MARCA NASTĘPUJE ZMIANA DZWONKÓW SZKOLNYCH:

  1. 8.00   8.45
  2. 8.55    9.40
  3. 9.50    10.35
  4. 10.45 – 11.30
  5. 11.40 – 12.25
  6. 12.45 – 13.30
  7. 13.45 – 14.30
  8. 14.40 – 15.25
  9. 15.35 – 16.20

 

 

Obóz młodych lekkoatletów

  Biegać można wszędzie, ale są miejsca szczególne dla pasjonatów tego sportu. Jednym z nich jest właśnie Szklarska Poręba – uznana za mekkę polskich biegów, zarówno średnich, jak i długich. Wyjątkowość tego miejsca związana jest z wysokością i klimatem oraz ukształtowaniem terenu.  Na wysokości już od 1000 m n.p.m panują warunki zbliżone do tych, jakie są na 2000 m w Alpach.

   Dlatego też  w okresie ferii zimowych nie mogło zabraknąć w Szklarskiej Porębie młodych lekkoatletów z Naszej szkoły, gdzie trenowali, odpoczywali i wspaniale bawili się na obozie sportowym. 

   Celem zgrupowania młodych lekkoatletów, którzy na co dzień uczęszczają na zajęcia sekcji LA „Wyspiarz”, była realizacja planów szkoleniowo – treningowych do startów w zawodach halowych i przełajowych. Zajęcia treningowe odbywały się na duktach leśnych, w Górach Izerskich oraz na karkonoskich szklakach.

  Wyjątkowa i urokliwa zima umożliwiła zrealizowanie wszystkich zaplanowanych wycieczek górskich. Mróz i śnieg towarzyszył nam przez cały okres pobytu w Szklarskiej Porębie. Ogromne masy śniegu i tunele oraz słońce sprawiały bajkowe krajobrazy, które na długo będą zapamiętane przez Naszych uczniów.

   Pozostaje życzyć młodym lekkoatletom z Naszej szkoły, przełożenia tej ciężkiej pracy na wyniki sportowe w najbliższych zawodach, a będą to Halowe Mistrzostwa Województwa w Szczecinie, które odbędą się w dniu 16 lutego 2019 r.

 

Komunikat

UWAGA!!!

ZA OBIADY ZA MIESIĄC LUTY PŁATNOŚCI MOŻNA DOKONYWAĆ DO DNIA 15.02.2019 (PIĄTEK)

WAŻNE!!!

SZKOŁA KORZYSTA Z CATERINGU DLATEGO DZIECKO BĘDZIE MOGŁO ZJEŚĆ OBIAD PO DWÓCH DNIACH OD DATY WPŁATY.

Dzień Transplantacji

Po raz trzeci w naszej szkole organizowane były obchody Dnia Transplantacji w Polsce, który przypada na dzień 26 stycznia. Dzień ten jest obchodzony w rocznicę pierwszego udanego przeszczepienia nerki w Polsce, który odbył się 26 stycznia 1966 roku. Pacjentką była osiemnastoletnia Danusia Milewska- uczennica szkoły pielęgniarskiej.

Wzorem poprzednich lat grupa młodzieży z klasy 8 a, pod opieką pani Karoliny Turosieńskiej, przygotowała prelekcje dla uczniów wszystkich klas 7 naszej szkoły. Celem spotkań jest propagowanie wiedzy na temat transplantacji narządów i tkanek. W tygodniu poprzedzającym obchody młodzież przygotowała informacje i ciekawostki dotyczące transplantacji, które pojawiły się na szkolnych korytarzach. Uczniowie klas 7 otrzymali zestawy pytań do opracowania, na które musieli poszukać odpowiedzi. To pozwoliło na aktywne uczestnictwo w spotkaniu.