Rajd rowerowy

18 października  w ramach akcji „Trzymaj Formę” nauczyciele wychowania fizycznego tj. Sławomira Widawska – Padykuła, Beata Musielak, Monika Rusin oraz nauczycielka techniki Anna Segieda zorganizowały rajd rowerowy  dla uczniów kl. III gimnazjum. Trasa jaką pokonaliśmy to Świnoujście –Wyspa Karsibór- Falochron-Świnoujście.

Podczas rajdu przyświecały nam następujące cele: zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej w czasie wolnym, zdrowego trybu życia, integracja społeczności  kl.III , poznanie świnoujskich  tras rowerowych a także popularyzacja turystyki rowerowej. W drodze powrotnej zaplanowałyśmy  czas na odpoczynek przy ognisku oraz regeneracyjny posiłek w postaci pieczonych kiełbasek. Po uprzątnięciu miejsca  postoju, posileni udaliśmy się na prom Karsibór, a  stamtąd ścieżką rowerową do Świnoujścia. Rajd przebiegł w wesołej i sportowej  atmosferze. W sumie pokonaliśmy  30-to kilometrową trasę .

Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za mile spędzony wspólnie czas :).

IMG_3706 

"Zerówka" w projekcie

Nasza zerówka bierze w tym roku udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pt.: „Mały Miś w świecie wielkiej literatury"Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą. Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019. Zakończenie projektu zaplanowane jest na: 21.06.2019 r. Nasza zerówka realizować będzie jeden moduł z projektu, a mianowicie:

Mały Miś – czytające Przedszkolaki, czyli tzw. wersja przedszkolna 

Opis:
Dzieci wraz z nauczycielem wybierają grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Misiowi zostanie nadane imię, a projekt zainauguruje czytanie w przedszkolu/grupie przedszkolnej, do którego zaprosić można osoby związane z przedszkolem. Na zdjęciu nasze przeurocze dzieciaki, wraz z misiem o imieniu Tuliś, gdyż uwielbia się przytulać

Trzymaj formę

W tym roku już po raz dziesiąty nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Trzymaj formę!”, propagującego zdrowy styl życia, czyli zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Propagując zdrowe odżywianie zespół prozdrowotny w ramach opracowanego planu pracy organizuje stoliki ze zdrową żywnością. Pod koniec września nauczyciele wychowania fizycznego (Barbara Sujka, Sławomira Padykuła-Widawska, Monika Rusin, Beata Musielak) oraz dziewczęta z klasy III A gimnazjum przygotowały stolik i zatytułowały to przedsięwzięcie „Moje drugie zdrowe śniadanie”. Przygotowano kanapki z pastami: twarogową z rzodkiewką i szczypiorkiem, jajeczną, z moccarellą; sałatkę owocową i deser jogurtowy z musli, z owocami i orzechami oraz tłoczone soki: jabłkowy, jabłkowo- marchewkowy i jabłkowo-aroniowy (niesłodzone).

Dzień Edukacji Narodowej

 „Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepszego, cudnym dzieciom?”
  D.Beisser

    W dniach 12 i 15 października nasza szkoła obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. W związku z tym w sali gimnastycznej w budynku A uczniowie klasy 2a pod kierunkiem pani Dagmary Ceroń przygotowali uroczysty apel, w budynku B apel przygotowała kl. 5 pod kierunkiem pani Lidii Gawrońskiej, poświęcony nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły. Młodzi artyści piosenka, tańcem i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku zaproszonych gości. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi  za ich  poświęcenie, czujność i  troskę o dobro. Były chwile wzruszenia, ale i wspaniałej zabawy. W formie życzeń, wierszy i piosenek uczniowie podziękowali za życzliwość, cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywaną im na co dzień.

    Dziękujemy uczniom za ciekawy występ.

44197060_2710790635812100_6970758722003927040_n 

Bliżej przyrody

W minionym tygodniu w klasach 2a i 2c odbyło się podsumowanie I etapu realizacji projektu „Bliżej Przyrody”. Działania jakie były zaplanowane to: lekcja przyrody w Wolińskim Parku Narodowym – w okresie maj-czerwiec uczniowie wzięli udział w lekcji przyrody w Centrum Edukacji Ekologicznej w Grodnie na terenie Wolińskiego Parku Narodowego oraz lekcja w terenie w Świnoujściu. W ramach zajęć wcielili się w rolę prawdziwych badaczy by odkrywać występującą lokalnie florę. Na zakończenie zajęć dzieciom została powierzona misja przyrodnicza do wykonania wspólnie z rodzicami. Polegała ona na odgadnięciu zagadek przyrodniczych, odwiedzeniu miejsc należących do WPN, odszukaniu roślin, które tam występują. Misja II miała na celu rozpoznanie gatunków flory znajdującej się w najbliższym otoczeniu zamieszkania. Uczniowie wykonali zadania wzorowo i otrzymali specjalną odznakę. Materiały z misji posłużą wydania kalendarzy przyrodniczych oraz nowej, zupełnie wyjątkowej mapy Wolińskiego Parku Narodowego.

 DSC_0335