Informacja dla rodziców

Od dnia 08.04.2019r. nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I przystąpili do akcji strajkowej. Strajk jest bezterminowy.

W budynku A przy ul. Staszica 17 w świetlicy szkolnej będą zapewnione zajęcia dla uczniów, których rodzice złożyli deklarację o potrzebie opieki.

Obiady dla uczniów, którzy mają opłacone posiłki w miesiącu kwietniu od 08.04.2019r. wydawane w godzinach 12:00 – 14:00.

 

Wszelkie informacje i zmiany będą publikowane na stronie szkoły.

OBIADY

 

Obiady dla uczniów, którzy maja opłacone posiłki w miesiącu kwietniu

Od 08.04.2019r wydawane w godzinach 12:00 – 14:00.

21 MARCA – DZIEŃ WAGAROWICZA?

Ależ skąd! 21 marca to tradycyjne już w Szkole Podstawowej nr 6 święto tych, którzy chcą zaprezentować swój talent. Bo każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko go zauważyć i pielęgnować.

Udowodniły to również najmłodsze dzieci uczęszczające do naszej szkoły. Dzieci z klas 0 – III zaprezentowały szeroki wachlarz swoich możliwości: były pięknie zaśpiewane piosenki, uroczy balet, wyśmienity układ akrobatyczny, subtelnie zagrane utwory muzyki poważnej (na pianinie
i skrzypcach), porywające układy taneczne, a także rekordowo szybkie ułożenie kostki Rubika (55s.).

Wszyscy świetnie się bawili, a występujący nagrodzeni zostali nie tylko gorącymi brawami, ale również słodkim upominkiem i pamiątkowymi dyplomami, które wręczyła wicedyrektor szkoły – pani Katarzyna Nowy – Karasek.

Organizatorka: Jolanta Roszczyk

 

Turniej Wiedzy Pożarniczej 2019

20 marca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej 2019 "Młodzież Zapobiega Pożarom". 

Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI szkół podstawowych oraz klas VII-VIII i gimnazjum. Czekał ich test sprawdzający wiedzę z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postponowania na wypadek pożaru, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Naszą szkolę reprezentowali Jagoda Nowicka kl. 6a oraz Dawid Majewski kl. 3c. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Jagoda Nowicka i przechodzi dalej do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia :)

Witamy w Krainie fantazji

Jak co roku, panie z naszej biblioteki : Ilona Giza i Katarzyna Zięcina- Wilk, są organizatorkami uroczystego pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników, a niektórych maluszków - na miłośników książek. Impreza odbywa się zawsze, w drugim półroczu roku szkolnego (w tym roku 18.03) i jest bardzo ważnym wydarzeniem dla naszych najmłodszych uczniów, przyszłych czytelników szkolnej biblioteki.

Spotkanie przebiegło pod hasłem: „Witamy w Krainie fantazji”.
Nauczycielki przebrane za postacie z baśni tysiąca i jednej nocy, poprowadziły uroczystą imprezę pasowania. Zaproszeni uczniowie z kl. I i II Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką pani Iwony Dominiak, Joanny Szafrańskiej i Edyty Rozenfeld, przygotowali wspaniałe, teatralne przedstawienie „Baśń o Aladynie i cudownej lampie”. My wcześniej pomyślałyśmy i przygotowałyśmy odpowiednią scenografię, pasującą formą i treścią do przygotowanego spektaklu. „Kolorowe stroje bohaterów i odpowiednio dobrana muzyka podkreślały egzotykę krajów dalekiego wschodu. Błyszczące klejnoty i ...scenografia przykuwały wzrok zaciekawionych dzieci. A wypowiadane przez czarnoksiężnika Dżafara zaklęcia: „Hokus, pokus, ula, hula, bim sala bim”, wprawiały w zachwyt i wielkie oczekiwanie na to, co za chwilę się stanie. Pojawiający się Dżin, kolorowa papuga i wesoła małpka bawiąca się piłką, sprawiały, że dzieci bardzo żywiołowo reagowały na humorystycznie ukazane perypetie tytułowego bohatera. Przedstawienie nie tylko bawiło, ale także zwracało uwagę na takie wartości jak uczciwość, szacunek i odpowiedzialność.” Pani Asia Szafrańska z LO, napisała:„Bajka podobała się tak bardzo, że rozemocjonowane maluchy pragnęły mieć pamiątkowe zdjęcie z każdą bajkową postacią, a nasi uczniowie zostali zaproszeni na następne pasowanie. Zatem do zobaczenia za rok.” Było orientalnie, bajkowo, przepięknie! Uśmiechy na twarzy dzieci, cisza w czasie spektaklu oraz głośne brawa i aplauz po przedstawieniu to najlepsze podziękowanie za wspólną zabawę... 
W pierwszej części Uroczystego Pasowania oprócz przedstawienia odbyło się ślubowanie oraz przyrzeczenie na czytelników. Na pamiątkę tego spotkania, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.
Podczas drugiej części pasowania,w dniach od 19 – 25. 03. uczniowie poszczególnych klas, po zapoznaniu się z regulaminem i zasadami zachowania się w bibliotece: wypożyczalni i czytelni, wypożyczyli po raz pierwszy samodzielnie wybraną przez siebie książkę i otrzymali zakładki do książek.