Konkurs mitologiczny dla klas 5

„Tydzień Bibliotek” był pretekstem do zorganizowania w dniu 01.06.2016 r. konkursu czytelniczego dla kl. 5 o tematyce mitologicznej pod hasłem „Z wizytą na Olimpie”. Konkurs przygotowały nauczycielki biblioteki- Pani mgr Ilona Giza, Pani mgr Katarzyna Zięcina – Wilk oraz nauczycielka języka polskiego Pani mgr Barbara Kędzierska. Zmagania drużyn oceniało jury w składzie: Pani mgr Ilona Giza, Pani mgr A. Turlejska, Pani mgr K. Piotrowska, Pani mgr K. Nowy – Karasek, Pani mgr M. Gryszkiewicz. Prowadzącej konkurs Pani mgr Barbarze Kędzierskiej pomagały uczennice z klasy 6c: Alicja Tomaszek, Klaudyna Małocha, Marta Dobek.
Zwyciężyła drużyna z kl. 5c, którą reprezentowali: Amelia Mastalerz, Szymon Pożoga, Natalia Jaworska.
II miejsce zajęła klasa 5a  w składzie: Basia Kozłowska, Zuzia Nicowska, Kacper Sęczek.
III miejsce klasa 5d  w składzie: Adam Stefaniak – Ostrouch, Karolina Nowicka, Natalia Więckowska.
IV miejsce klasa 5b w składzie: Bartek Zaworski, Natalia Palus, Hania Sarzyńska.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki poczęstunek  a zwycięskie drużyny zostały nagrodzone książkami.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Dzień Dziecka w ośrodku hipoterapii "Kopytko"

Dnia 30 maja klasa I a wybrała się do ośrodka jazdy konnej "Kopytko". Dzieci były bardzo podekscytowane spotkaniem ze zwierzętami, dla niektórych był to pierwszy kontakt z końmi. Do dyspozycji dzieci wyznaczono dwa konie, bardzo cierpliwe, spokojne i łagodne, no i rozpoczęła się prawdziwa jazda. Każdy mógł zrobić trzy okrążenia, oczywiście pod okiem instruktorów. Gospodarze przygotowali dla dzieci wiele innych atrakcji: trampolinę do skakania, zjeżdżalnię, huśtawki. Dzieci mogły też nakarmić kozę i barana oraz pobawić się z kotkami. Można też było pograć w piłkę, pobawić się w piasku, no i zjeść pyszne pieczone kiełbaski przygotowane przez gospodarzy. Dziękujemy za dzień pełen wrażeń:)

Konkurs pięknego czytania klas 1

Dnia 25 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania klas I. Wzięło w nim udział 18 uczniów z sześciu klas pierwszych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Najpierw uczniowie czytali przygotowany przez siebie tekst. Następnie losowali tekst nieznany i go prezentowali. Jurorzy zwrócili szczególną uwagę na płynne czytanie, zgodne ze znakami interpunkcyjnymi, modulowanie głosu, czytanie głośne i wyraźne. Mistrzem Pięknego Czytania Klas I został Bartłomiej Szczuchniak z klasy I a. Drugie miejsce zajął Wiktor Warmbier z klasy I b, a trzecie miejsce zdobył Damian Kroker z klasy I c. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, a zwycięzcy nagrody książkowe, które ufundowała szkolna biblioteka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów J!

Świnoujście - Miasto Dzieci

18 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się Międzyszkolny Konkurs pt. „Świnoujście – Miasto Dzieci” dla uczniów klas III Szkół Podstawowych. W tym roku wzięli udział uczniowie ze: Szkoły Podstawowej  nr 1 im. Marynarki Wojennej RP,  Szkoły Podstawowej  nr 2 im. mjr H. Sucharskiego, Szkoły Podstawowej  nr 4 z  Oddziałami Integracyjnymi, Szkoły Podstawowej  nr 6 im. Mieszka I, Społecznej Szkoły Podstawowej STSG.  Uczniowie przygotowując się do konkursu musieli opanować wiedzę o naszym mieście.

Read more: Świnoujście - Miasto Dzieci

Sukcesy plastyczne

ZOBACZ ZDJĘCIA

Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym w 115. rocznicę urodzin Walta Disneya.
W dniu 19 maja 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się finał konkursu pt. „Wieki artysta może się objawić w każdym” i uroczyste wręczenie nagród. Na konkurs, dotyczący twórczości W. Disneya, nadesłano ponad 600 prac  z  wielu miejscowości naszego województwa. Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia koła plastycznego prowadzonego przez panią mgr Ilonę Giza zajęli w kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV – VI :

II miejsce – Julia Kotowska z klasy VI d
II miejsce -  Hubert Tomaszek z klasy IV c
Uczennica Tacjana Lizik z klasy III d prowadzonej przez panią mgr Jolantę Roszczyk, zdobyła III miejsce w kategorii klas I- III.
Gratulujemy naszym uzdolnionym twórcom i życzymy dalszych sukcesów.