Podziękowania

Pragniemy bardzo podziękować  wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji zbiórki pieniędzy dla malutkiej Lenki. Z kiermaszu ciast i galaretek zebraliśmy kwotę 1077,30 zł, która została już przekazana na specjalne konto.

Dziękujemy i mocno trzymamy kciuki za zdrowie Lenki!  

 

Rodzice i dzieci z klasy I a  oraz wychowawca klasy A. Grabowska

Trzymaj formę

ZOBACZ ZDJĘCIA

W miesiącu marcu i kwietniu w naszej szkole realizowany był program „Trzymaj formę”. Jego głównym celem była edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów i ich rodziców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W ramach programu w naszej szkole uczniowie klas 5 i 6 spotkali się z dietetykiem, który dostarczył wiedzy na temat zdrowego odżywiania się i układania jadłospisu. Uczniowie ze wszystkich klas w czasie spotkań z wychowawcą przygotowali zdrowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne. W czasie długich przerw na sali gimnastycznej prowadzone były się tzw. aktywne przerwy - gra w koszykówkę, siatkówkę, zbijaka, aerobik. Na zajęciach pozalekcyjnych na kółku przyrodniczym uczniowie poznali metodę produkcji zdrowych cukierków. Przygotowana została również gazetka informująca o składzie najchętniej spożywanych przez uczniów produktów spożywczych. Przez cały okres realizacji programu w szkole prowadzona była akcja „Walczymy z hałasem”.

Szkolne Omnibusy :)

ZOBACZ ZDJĘCIA

W dniu 07 kwietnia klasa 6c z wychowawczynią Magdaleną Gryszkiewicz brała udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy „Omnibus” organizowanego przez Gimnazjum Publiczne nr 2. Konkurs obejmował wiedzę z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, historii, przyrody i informatyki. Ocenie podlegały również konkurencje sportowe oraz sposób dopingowania swoich drużyn. 

Miło nam poinformować, iż nasza drużyna zdobyła I miejsce i została nagrodzona pucharem Dyrektora szkoły GP 2 oraz nagrodą rzeczową.

Klasie 6 C serdecznie gratulujemy.

21 marca - Dzień Talentów

ZOBACZ ZDJĘCIA

Pierwszy dzień wiosny  upłynął  nam w radosnej  atmosferze, o którą zadbali utalentowani uczniowie naszej szkoły. Zaprezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach, m.in.: sport, taniec, recytacja i śpiew.

Wystąpili przed nami:

 

Read more: 21 marca - Dzień Talentów

Pasowanie uczniów na czytelników

ZOBACZ ZDJĘCIA

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej pod hasłem : "Witamy w krainie dobranocki ". Rok szkolny 2015/2016
Przedstawienie pt. "O żółwiu, który chciał spać " przygotowali i przedstawili uczniowie i uczennice kl. I b LO, pod kierunkiem Pań: mgr Joanny Szafrańskiej i mgr Katarzyny Dudeńko.
Dziękujemy za owocną współpracę i liczymy na dalszy ciąg wspólnych działań.