Czyste powietrze wokół nas

W dniach od 01 do 05 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I realizowany był projekt Czyste powietrze wokół nas, który  sponsorowany był  przez firmę Gaz-System.

Celem projektu było:

·         poszerzenie świadomości w zakresie zagrożenia związanego z zastosowaniem niewłaściwego opału w piecach domowych,

·         zachęcenie mieszkańców Świnoujścia do zmiany złych nawyków na zdrowe praktyki,

·         poszerzenie wiedzy na temat zanieczyszczeń,

·         propagowanie ekologicznych zachowań,

·         rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska.

20181002_150258 

Read more: Czyste powietrze wokół nas

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Trudno uciec od przemocy, jest ona, bowiem wszechobecna – na ulicach, w szkole, w telewizji. Warto, więc stawić jej czoła, reagować, kiedy komuś dzieje się krzywda.

2 października obchodzony był Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Z tej okazji świnoujscy policjanci spotkali się w ramach akcji "Kreci mnie bezpieczeństwo przez cały rok" z pedagogami szkół na terenie miasta, z którymi omawiali formy i rodzaje przemocy, odpowiedzialność prawną w tym zakresie oraz o możliwych sposobach pomocy dla osób doznających tego typu przestępstw.

220-39586 

Read more: Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Czyste powietrze wokół nas

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu

serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne dla mieszkańców miasta

z przedstawicielami  Wydz. Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta w ramach realizacji projektu

„Czyste powietrze wokół nas”,

które odbędzie się 4 października 2018 r. o godzinie 17.00  w sali gimnastycznej.

 

Harmonogram

„Czyste powietrze wokół nas”

17.09.2018 r. Ogłoszenie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas I-III „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”

1-2.10.2018 r. Wykonanie przez uczniów ulotek informacyjnych ,plakatów

3-4.10.2018 r. Warsztaty chemiczne- eksperymenty „Mały Inżynier”

4.10.2018 r.-Warsztaty dla uczniów z przedstawicielami Wolińskiego Parku Narodowego

 

5.10.2018 r. Przemarsz ulicami miasta w celu uświadamiania mieszkańców o szkodliwości palenia śmieci

 

DZIEŃ KROPKI

Co roku 15 września w ok. 160 krajach świata obchodzi się Święto Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi , zabawy i odkrywania talentów. Uczniowie i nauczyciele organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Idea wzięła się z książki Petera H. Reynolds’a pt. „Kropka”, opowiadającej o małej Vashti, która dzięki nauczycielce odkrywa swój talent i zaczyna w siebie wierzyć. Dziewczynka pomaga również kolejnej osobie odnaleźć swoje mocne strony. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, wydana alfabetem Braille’a i stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

 IMG_1278

Read more: DZIEŃ KROPKI

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W dniu 21 września o godz. 9.00 na polanie miejskiej w Parku Zdrojowym odbyła się impreza integracyjna klas II i  III z klasami pierwszymi „Święto pieczonego ziemniaka”. Okazją do spotkania było również pożegnanie lata, a powitanie jesieni. Naszą zabawę rozpoczęliśmy śpiewem. Następnie uczniowie brali udział w różnych zabawach sportowych: rzut  ziemniakiem do celu, slalom z ziemniakiem na łyżce. Kolejnym zadaniem, z którym musieli sobie poradzić zawodnicy było zasadzenie tej smakowitej bulwy.

Pozostali uczestnicy wraz z rodzicami i wychowawcami dopingowali swoim zespołom.

Cała impreza minęła w bardzo serdecznej atmosferze, a cel tego spotkania, jakim była integracja klas I z II i III został osiągnięty.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panom Markowi Niewiarowskiemu i Zbyszkowi Jagodzińskiemu za pomoc i wielkie zaangażowanie przy organizacji naszej cyklicznej imprezy.

 IMG_20180921_102459