Konkurs recytatorski 1-3

Dnia 7 marca odbył się finał konkursu recytatorskiego wśród uczniów klas I-III. Spośród 11 uczestników zwycięzcami zostali: Nikola Ginter klasa 2a, Marcel Wąsik klasa 2b,Lena Borkowska klasa 1b. Uczniowie 18 marca zaprezentują swoje talenty recytatorskie w Miejskim Domu Kultury i tam powalczą o etap wojewódzki. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

  

GŁOSOWANIE

GŁOSUJ JUŻ DZIŚ!

KONKURS NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ LALECZKĘ

Wszystkie Kolory Świata – UNICEF

 

Przed nami najbardziej emocjonujący etap konkursu – głosowanie na laleczki, które potrwa od 11.03.2019 r. do 15.03.2019 r.

Jeśli nasza Eskimoska zdobędzie największą liczbę głosów, możemy liczyć na przyjazd Majki Jeżowskiej - Ambasadorki Dobrej Woli UNICEF, która wraz ze swoim zespołem zagra koncert dla naszej szkolnej społeczności. Wszystko w Twoich rękach!

 

Oddaj swój głos na naszą laleczkę – Eskimoskę:

 

https://www.wszystkiekoloryswiata.pl/lalka/202

 

 

Piątoklasiści aktorami

Uczniowie klas piątych doskonale bawili się podczas spektaklu teatralnego „Mity greckie – olimpiada szkolna” w wykonaniu Teatru Show. Chłopcy mieli okazję wcielić się w rolę herosów, a dziewczynki zaprezentować się jako urocze boginie. Rywalizacja między boginiami a herosami polegała na wykonywaniu przeróżnych zadań. Kto zwyciężył? Zapraszamy do obejrzenia fascynującego filmu, który jest dostępny pod adresem:  https://youtu.be/DLJILXql7wM

 

 

 

Uczniowie z SP 6 ratują dzieci na świecie!

Szkoła Podstawowa nr 6 w Świnoujściu wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

 „Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie klas ósmych oraz trzecich gimnazjalnych zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki własnoręcznie, czasami z pomocą najbliższych. Każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbyła się ich wystawa. Podczas spotkań z rodzicami każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę.

Zebrane środki w wysokości 1133 zł umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Poprzednie cztery edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad 2,5 tysiąca placówek z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się pozyskać prawie 2,7 miliona złotych na ratowanie dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

 

Dzwonki szkolne

OD 1 MARCA NASTĘPUJE ZMIANA DZWONKÓW SZKOLNYCH:

  1. 8.00   8.45
  2. 8.55    9.40
  3. 9.50    10.35
  4. 10.45 – 11.30
  5. 11.40 – 12.25
  6. 12.45 – 13.30
  7. 13.45 – 14.30
  8. 14.40 – 15.25
  9. 15.35 – 16.20