Bohaterowie Kamieni na szaniec wczoraj i dziś

KONKURS

Bohaterowie Kamieni na szaniec wczoraj i dziś

 

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VIII- mych oraz 3 klasy gimnazjum.

Cele konkursu:

1. Zainteresowanie losami bohaterów lektury Kamienie na szaniec.

2. Pokazanie, że wartości bohaterów są ponadczasowe (odpowiedzialność, lojalność, patriotyzm, niezłomność w decyzjach, praca nad sobą itp.)

3. Zachęcanie do prezentowania talentów literackich.

4. Kształtowanie umiejętności pisania.

5. Rozwijanie wyobraźni twórczej.

 

Read more: Bohaterowie Kamieni na szaniec wczoraj i dziś

Pomysł na czytanie II części Dziadów…

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”- wieczorne czytanie „Dziadów”

     Utwór Mickiewicza to w podstawie programowej lektura obowiązkowa, dlatego bardzo ważne jest, by uczniowie dobrze znali jej treść. W związku z jesiennym klimatem uczniowie klasy 7b wraz ze swoją polonistką Natalią Gralak-Filowiat przystąpili do czytania dzieła w godzinach wieczornych, by można było stworzyć odpowiedni nastrój. Wykorzystano świece, nastrojową muzykę, nie zabrakło także przepięknych wrzosów! Później nastąpił podział ról. Pozostała część klasy tworzyła chór wraz 
z nauczycielem.

   Wspólne głośne odczytanie lektury w nietypowej atmosferze z pewnością przyczyniło się do zapamiętania treści tej niełatwej lektury, a jednocześnie było dla uczniów niezapomnianym przeżyciem.

 45596895_322838035199274_3006312558412955648_n

Spotkanie z Leśniczym

W ramach realizacji doradztwa zawodowego uczniowie klasy 2a gościli pana leśniczego Emiliusza Czerwińskiego przedstawiciela Nadleśnictwa Międzyzdroje. Pan leśniczy zapoznał uczniów z zaletami swojej pracy. Celem spotkania było również zachęcenie dzieci do opiekowania się i dokarmiania ptaków w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębienie wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Wyjaśnił jak należy prawidłowo dokarmiać zwierzęta. Ciekawe opowieści przybliżyły zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Dzień ten stal się okazją do propagowania postaw proekologicznych. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki od Nadleśnictwa.
Podczas tego spotkania zostały przedstawione wyniki Rejonowego Konkursu Plastycznego „Ekogrzyb 3D” organizowanego przez Nadleśnictwo Międzyzdroje oraz Woliński Park Narodowy.

 IMG-20181025-WA0006

Budżet Obywatelski 2018

    Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I dziękuje wszystkim osobom biorącym udział w głosowaniu na nasze projekty w Budżecie Obywatelskim 2019. Dzięki szerokiemu wsparciu i okazanej nam sympatii będziemy realizowali projekty:

„Laboratorium umysłu” i „Mali Einsteini – fizyka dla smyka.”

Dziękujemy

 scan 1 (1)

scan 2 

 

KONKURSY

1. Konkurs plastyczny „Kocham Polskę” skierowany jest do uczniów (wraz z rodzicami) klas I-VIII szkoły podstawowej i gimnazjum. Głównym celem konkursu, jest wykonanie „patriotycznej koszulki”, w której uczeń wystąpi na uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości.

2. Konkurs plastyczno -fotograficzny  „Po wakacjach...” skierowany jest do uczniów

klas I-VIII szkoły podstawowej i gimnazjum. Ideą konkursu, jest reklama różnorodności i piękna krajobrazów Polski, od gór po Morze Bałtyckie w myśl zasady „Polska, to nasza ziemia ojczysta, aby ją kochać trzeba ją znać...”.

3. Konkurs plastyczny na plakat z okazji 100-lecia niepodległości, przeznaczony jest dla uczniów kl. VII – VIII szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum.

4. Konkurs plastyczny z wykorzystaniem graficznych programów komputerowych na okładkę zaproszenia lub karty okolicznościowej o charakterze informacyjnym z okazji 100-lecia niepodległości, przeznaczony jest dla uczniów kl. V szkoły podstawowej.

44358238_1076514215850552_1896640910620360704_n

Read more: KONKURSY