Prawa Dziecka oczami dzieci

Dnia 20 listopada  w Trzcińsku –Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie nagród w  III wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Prawa Dziecka oczami dzieci” odbywający się pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Objął on swoim zasięgiem 9 województw naszego kraju: zachodniopomorskie, pomorskie, śląskie, małopolskie, wielkopolskie, świętokrzyskie, dolnośląskie, lubelskie, mazowieckie. Tym samym konkurs zyskał rangę Konkursu Ogólnopolskiego. Na konkurs wpłynęło ponad 460 prac plastycznych z 45 szkół z całej Polski w tym z 30 szkół województwa  zachodniopomorskiego. W konkursie tym wzięli udział Mykyta Soloviow zdobywając I miejsce oraz wyróżnienie otrzymał Filip Dułak. Chłopcy są uczniami klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu.

Wybory samorządu uczniowskiego

W dniu 15 listopada 2019 w Naszej Szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Spośród kandydatów, którzy się zgłosili,  uczniowie w tajnych i demokratycznych wyborach, zadecydowali kto będzie ich reprezentował i zostanie przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego.

W głosowaniu wzięło udział 380 uczniów, którzy oddali:

188 głosów na Karola Manikowskiego;

68 na Katarzynę Dobek;

66 na Natalię Preuss;

58 na Bartosza Wieliczko.

Przewodniczącym SU został Karol Manikowski, Kasia, Natalia i Bartek zostają jego zastępcami.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na realizację obietnic wyborczych

Z polszczyzną za pan brat!

            W czwartek - 14.11.2019 r. ósmoklasiści z naszej szkoły w składzie: Amelia Jung, Nikola Podstawska, Marcin Rosiński, Dawid Tomaszczuk wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Z polszczyzną za pan brat zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. majora Henryka Sucharskiego. Nasi uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu frazeologii, fleksji, poprawnej budowy zdań, semantyki, ortografii i interpunkcji. Uczniowie ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu.
Gratulujemy!

Prace projektowe 6C

W ramach uatrakcyjnienia lekcji matematyki w Naszej Szkole zaproponowałem uczniom klasy szóstej wykonanie pracy projektowej. Praca dotyczyła wykonania rysunku o tematyce zimowej składającej się z figur narysowanych konstrukcyjnie. Wcześniej na lekcji matematyki uczniowie uczyli się rysować konstrukcji trójkąta równobocznego lub równoramiennego oraz kół i okręgów.  Uczniowie mieli  podany dokładny termin wykonania zadania. Prace mogli wykonać samodzielnie bądź w parach. Praca była oceniana pod względem estetycznym, poprawności wykonania konstrukcji i kreatywności uczniów. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, zadanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów.  Poniżej przedstawiam efekty ich pracy.

Sebastian Iwaniuk

Kampania "Kochasz dzieci, nie pal śmieci"

14 listopada 2019r. uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu, włączyli się aktywnie w ogólnopolską kampanię „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”. Kampania dotyczy problemu palenia śmieci w piecach domowych. Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce. Każdy z nas pragnie dobrego samopoczucia. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Jego czystość jest bardzo ważna. Dzieci przemaszerowały ulicami Świnoujścia, barwnym korowodem, na osiedla domków jednorodzinnych  i tam rozdawały ulotki informacyjne.