Bezpieczne ferie

W poszczególnych województwach na terenie Polski wkrótce rozpoczynają się ferie. Realizując zagadnienia profilaktyki bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku rozpoczęliśmy cykl spotkań z funkcjonariuszami KMP Świnoujście.  „Jak bezpiecznie spędzić ferie” - to temat spotkania funkcjonariuszy Policji z uczniami klas IV-V naszej szkoły.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny, zwrócili uwagę na konieczność zachowania bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw. Rozmawiali także o wzajemnym szacunku, tolerancji i bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusze przypomnieli także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu, zadawali pytania oraz chętnie prezentowali przygotowane przez prowadzącą scenki.

Miss Polski w Sp6

11 stycznia 2019 mieliśmy okazję gościć w naszej szkole Miss Polski 2018 - Olgę Buławę. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że przyjęła nasze zaproszenie. Należy nadmienić, że p. Olga jest absolwentem naszej szkoły oraz, że jej młodsza siostra uczęszcza do V klasy, więc dla Miss Polski była to głównie sentymentalna wizyta.

Pani Olga propaguje czytelnictwo, dlatego została poproszona o przeczytanie swojej ulubionej książki z serii Harry Poter, a następnie odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Na koniec wizyty każdy uczeń mógł zrobić sobie zdjęcie z Miss Polski oraz otrzymać autograf. 

Mamy nadzieję, że nie jest to ostatnia wizyta p. Olgi w naszych progach.

 

OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły informuje, że w dniach 16 – 18 stycznia 2019r. (środa, czwartek, piątek) w budynku B przeprowadzone zostaną próbne egzaminy gimnazjalne.

W tych dniach uczniowie klas trzecich gimnazjum nie mają lekcji – przychodzą do szkoły na godz. 8:00 w stroju apelowym. Uczniowie przynoszą ze sobą długopis lub pióro z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczone do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi), a na część matematyczną także linijkę oraz ważną legitymację. Mogą również zabrać ze sobą małą butelkę wody.

Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej w dniach, kiedy przeprowadzane są egzaminy próbne, mają lekcje według zmienionego planu w godzinach popołudniowych (w środę  i czwartek od godz. 12:40, w piątek od godz. 11:35).
Obiady wydawane są bez zmian.

Lekcje w budynku A odbywają się bez zmian.

Kolędnicy w SP6

W wielu regionach naszej pięknej Polski panuje zwyczaj nawiedzania domów przez kolędników. Uczniowie klasy IIa wraz z Panią Dagmarą Ceroń i ks. Pawłem Olewińskim postanowili zaszczepić tę tradycję na grunt szkolny. W dniu 04.01.2019 po korytarzach, salach lekcyjnych, świetlicy i sekretariacie budynku A przeszedł barwny korowód dzieci z krótkim jasełkowym programem i kolędą na ustach. W tym pochodzie oprócz postaci biblijnych, takich jak Maryja z Dzieciątkiem Jezus, św. Józef, pasterze i aniołowie szły też postaci ludowe: gwiazdor i turoń. Kolędnicy zostali przyjęci bardzo entuzjastycznie zarówno przez personel szkoły jak i przez uczniów!

20190104_095931 

Szafki

UWAGA!!!

 

Od środy 12.12.2018 do piątku 14.12.2018 w sekretariacie szkoły w budynku A będą do odbioru klucze do szafek szkolnych dla klas I-III.

 

Od poniedziałku 17.12.2018 do środy 19.12.2018 w sekretariacie szkoły w budynku A będą do odbioru klucze do szafek szkolnych dla klas IV-V.

 

Klucze odbierają tylko rodzice!!!