OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo

W dniach 12 – 13 marzec 2020 r. w szkole będą zajęcia opiekuńczo wychowawcze dla dzieci, które nie będą miały zapewnionej opieki w domu. Jeżeli mogą Państwo zapewnić opiekę swoim dzieciom bardzo proszę już od jutra pozostawić je w domu i nie przyprowadzać do szkoły.

Od dnia 16 marca do 25 marca 2020 r. zgodnie z wytycznymi szkoła zostaje zamknięta w tym czasie nie będą odbywać się żadne zajęcia lekcyjne dla dzieci.

W czasie trwania zawieszenia zajęć szkolnych nauczyciele poprzez dziennik elektroniczny prześlą zagadnienia i zadania do wykonania przez dzieci.

Obiady w budynku A będą wydawane tylko jutro czyli 12 marca. Natomiast w budynku B w czwartek i piątek tj. 12-13.03.2020. Od 16-25.03 obiady nie będą wydawane. Wniesiona opłata przejdzie na miesiąc następny.

 

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Sylwia Szostak

Spotkanie z Krzysztofem Chomiczem

6 marca uczniowie klas 6B i 6F wzięli udział w spotkaniu autorskim ze znanym świnoujskim fotografem przyrody Panem Krzysztofem Chomiczem. Podczas spotkania obejrzeli premierową projekcję najnowszego filmu Pana Krzysztofa Chomicza poświęconego kormoranom. Uczniowie mieli również możliwość zadania naszemu gościowi pytań związanych z jego pasją czyli fotografowaniem
i filmowaniem ptaków.

„Rozumieć teatr” - warsztatów teatralnych ciąg dalszy

Z życiem, jak ze sztuką w teatrze:
ważne, nie jak długo trwa, ale jak jest zagrana.

Seneka Młodszy

 

Kolejny raz w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez łódzkich aktorów  Edukacji Teatralnej „Łątka”. Trzygodzinne zajęcia z cyklu Rozumieć teatr przybrały charakter wielkiego turnieju wiedzy teatralnej i przebiegały według określonego planu:

  • Losowanie drużyn i zespołów,
  • Scenka przypominająca mądre teatralne słowa dotyczące TEATRALNEJ przestrzeni,
  • Punktowany konkurs na szybkość i znajomość TEATRALNYCH słów,
  • Punktowany konkurs na szybkość i znajomość artystów budujących spektakl TEATRALNY,
  • Punktowany konkurs na refleksyjność i rozumienie określeń komponentów przedstawienia TEATRALNEGO,
  • Spektakl „CALINECZKA” - przedstawienie marionetkowe osnute wokół wzruszającej baśni Hansa Christiana Andersena. Losy malutkiej zagubionej dziewczynki rozgrywają się w świecie inspirowanym malarstwem Gustawa Klimta. W spektaklu biorą udział klasyczne marionetki na niciach, prowadzone przez widocznych animatorów – niesamowite wrażenie!
  • Punktowany konkurs na szybkie i wnikliwe myślenie o konkretnym  spektaklu TEATRALNYM,
  • Sumowanie punktów i dekoracja zawodników złotem i srebrem.

Uczniowie uczyli się zrozumieć spektakl teatralny, rozpoznając w nim różne rodzaje sztuki i starając się je nazwać, powiedzieć  to,  co  widzą,  słyszą,  czują,  czytają, rozumieją.  Dostrzegli  i  docenili  pracę wszystkich  grup  artystów  zaangażowanych  w  tworzenie spektaklu,  jej  specyfikę  oraz współpracę całego zespołu.  Znaczenie edukacji teatralnej jest niezwykle ważne w kształtowaniu postawy aktywnego uczestnika i odbiorcy kultury.

Warsztaty teatralne

Recytujemy!

28 lutego 2020r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie klas I-III, będący zwycięzcami eliminacji na poziomie swojej klasy, przystąpili do rywalizacji o podium.

         Jury wyłoniło następujących laureatów:

·        Patrycję Tomaszczuk,

·        Lenę Borkowską,

·        Marcela Wąsika.

4 marca reprezentowali oni naszą szkołę w 65. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim ARA, który zorganizowano w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Patrycja Tomaszczuk.  Otrzymała tym samym możliwość pokazania swoich umiejętności na scenie    Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Marcel Wąsik, Anna Caban i Maria Kolanek zdobyli natomiast wyróżnienia.

 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Dzień Języka Ojczystego w SP 6

„Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.
Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”
                           J. Iwaszkiewicz

  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym. W naszej szkole Dzień Języka Ojczystego również obchodziliśmy bardzo uroczyście.

 Dzień Języka Ojczystego

Read more: Dzień Języka Ojczystego w SP 6