MISTRZ ZAMIANY JEDNOSTEK

Dnia 12.12.2019 roku odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas szóstych „Mistrz Zamiany Jednostek”. W konkursie wzięli udział przedstawiciele  poszczególnych klas szóstych. Zmagali się oni z różnymi przykładami wymagającymi umiejętności zamiany jednostek: masy, długości, czasu i powierzchni. Mistrzynią „Zamiany Jednostek” została Agata Janc z klasy VI b. Tytuł wicemistrza zdobył Maciej Ruciński również z klasy VI b. Trzecie miejsce zdobył Adam Gos z klasy VI c. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z matematyką.

 Matematyka

Kiermasz Świąteczny

We wtorek 10 grudnia w budynku B odbył się kiermasz świąteczny. Wszystkie ozdoby wykonane były ręcznie przez nasze nauczycielki oraz z drobną pomocą Kasi Dobek i innych uczniów, którzy na lekcji plastyki robili kartki świąteczne. Każdy przedmiot wyglądał przepięknie i wyjątkowo, bo wykonany był z sercem. Upiększą one stoły, choinki i domy wielu osób, a także na pewno będą wyjątkowym prezentem w ten wyjątkowy zbliżający się świąteczny czas. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

Kiermasz świąteczny 

OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły informuje, że w dniach 11-13 grudnia 2019r. (środa, czwartek, piątek)  w budynku B przeprowadzony zostanie próbny egzaminy ósmoklasisty.
W tych dniach uczniowie klas ósmych nie mają lekcji – przychodzą do szkoły na godz. 8:00 w stroju apelowym. Przynoszą ze sobą długopis lub pióro z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczone do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi), na część matematyczną także linijkę oraz ważną legitymację. Można zabrać ze sobą małą butelkę wody.
Uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych w dniach, kiedy przeprowadzane są egzaminy próbne, maję lekcje według zmienionego planu w godzinach popołudniowych. Obiady wydawane będą bez zmian.
Lekcje w budynku A odbywają się bez zmian.

Mikołajki

Dziś, 6 grudnia 2019 r., w SP 6 rozlegały się dźwięki dzwoneczków i tubalne: Ho,Ho!! Na korytarzach całej szkoły. W klasach narastało radosne oczekiwanie, czy to na pewno On??? Rzeczywiście, po chwili do naszej sali zapukał Mikołaj, piękny, brodaty i w czerwonych szatach, w towarzystwie dwóch, ślicznych Elfów. Serdecznie nas na wstępie powitał, a następnie wypytał nauczyciela o zachowanie wszystkich uczniów z klasy. Kiedy odpowiedź była pozytywna, zażądał jeszcze, aby klasa zaśpiewała mu świąteczną piosenkę. Na szczęście przypomnieliśmy sobie kolędę i otrzymaliśmy nagrodę - pyszne słodycze!

Akcja zakończona powodzeniem!!!

Wszystkim bardzo dziękujemy za dostarczone dary. Dziś 50 paczek zostało przetransportowanych do magazynu głównego, żeby jutro można było przekazać je wybranej rodzinie. Mamy nadzieję, że naszym gestem sprawimy im ogromną radość.

Szczęście drugiego człowieka jest dla nas motywacją. To jest coś wspaniałego, że możemy pomagać i bardzo się cieszymy, że coraz więcej ludzi interesuje się Szlachetną Paczką.

Ściskamy was wszystkich bardzo serdecznie i jeszcze raz dziękujemy.
Do zobaczenia za rok!

E. Gołoś
B. Wenta