Miej oczy na Wolontariat

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy ochoczo pracują na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia, nie oczekując przy tym zapłaty.

W ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza uczniowie klasy 8 c wraz ze swoją panią polonistką - Natalią Gralak-Filowiat  przygotowali przedstawienie, na którym zaprezentowali sylwetkę św. Brata Alberta. Zakonnik poprzez swoją postawę i czyny pokazał, że kto chce prawdziwe czynić miłosierdzie, musi stać się bezinteresownym darem dla drugiego człowieka. Zaprezentowany życiorys świętego miał na celu propagowanie dobra i idei wolontariatu. Niezwykłą niespodzianką dla naszych uczniów było  nagranie sióstr zakonnych z Broniszewic, które pozdrowiły naszą szkołę i obiecały ją odwiedzić w najbliższym czasie. Trzymamy za słowo! J Zgromadzona na występie publiczność mogła posłuchać piosenek w wykonaniu Aleksandry Sucheckiej oraz solistów ze szkolnego chóru. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Zbiórka karmy

W październiku z okazji Światowego Dnia Zwierząt zespół wolontariatu zorganizował zbiórkę karmy dla psów i kotów ze świnoujskiego schroniska. Celem tej akcji było zwrócenie uwagi na los bezdomnych zwierząt oraz warunki bytowe w schronisku. Przy tej okazji uczniowie zostali zapoznani z możliwością podjęcia wolontariatu na rzecz podopiecznych schroniska.

20181025_092940

UWAGA !
Szkoła Podstawowa nr 6 zbiera odblaski!
Różne formy, kształty, kolory- jeśli zalegają w twojej szufladzie to przynieś je do nas, abyśmy mogli przekazać je dzieciom w Afryce. Wspieramy w ten sposób działania organizatora akcji: RATOWNICY DLA AFRYKI

Bal Wszystkich Świętych

W naszej szkole odbył się niecodzienny bal… Do sali gimnastycznej przybyli radośni, roztańczeni święci i aniołowie! Zabawa była nieziemska, wręcz niebiańska! Tym świętującym orszakiem byli pięknie poprzebierani uczniowie klas nauczania zintegrowanego, którzy w radosny, ale i godny sposób chcieli świętować wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych. Na balu znalazło się miejsce zarówno na tańce przy zróżnicowanej muzyce jak i zabawy integracyjne. Nad całością czuwali nauczyciele odpowiedzialni za szkolny wolontariat i katecheci: Pani Dagmara Ceroń, Pani Dorota Nakonieczna, ks. Paweł Olewiński i niezastąpiona Siostra Sylwia. Bal Wszystkich Świętych oraz barwny konkurs pokazały, że można jednocześnie uczyć się dobrych wartości i dobrze się bawić.

20181031_103153

Trzecia prelekcja

Dnia 16 grudnia 2016 roku we współpracy z przedstawicielami fundacji „I see you” przeprowadzono godzinę wychowawczą w klasie V B, przy wykorzystaniu metody terapii zajęciowej. Tematem lekcji były metody odreagowywania stresu. Uczniowie wyplatali choinki wykorzystując stożki z papieru lub ze styropianu i niepotrzebne gazety. Lekcja trwała dwie godziny lekcyjne. Młodzi artyści pracowali do ostatniej minuty, a efekty ich pracy zabrali ze sobą do domu, zaś wspólnie wykonana  choinka zdobi klasę nr 38.

Po zakończonych zajęciach uczniowie bardzo byli podekscytowani odbytą lekcją, nabyli nowych umiejętności i zapoznali się z metodą na nudę oraz relax, za co serdecznie są wdzięczni Paniom z fundacji.