Mali i duzi artyści w trosce o czyste środowisko

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 wiedzą, że każdy z nas ma wpływ na otaczające nas środowisko. Młodsi uczniowie naszej szkoły (z klas 0 – III) swoje pomysły na czystość planety wyrazili w konkursie plastycznym zatytułowanym „Pieszo, rowerem, a może autobusem… Moja przyszłość bez samochodu”. Spośród ogromu prac plastycznych ośmioosobowe jury wyłoniło następujących zwycięzców: Oliwia Czerniawska z kl. III d i Jagoda Kacprzak z kl. III b zajęły I miejsce. II miejsce zdobyli: Adam Barciuk z kl. III b, Zosia Szewczyk z kl. III e i Oliwia Wiśniewska z kl. III d. Julce Lipiec i Natalce Piaskowskiej z klasy III b przypadło natomiast miejsce III. Oprócz miejsc na podium przyznano aż 29 wyróżnień.

Starsi uczniowie naszej szkoły konkurowali w pomysłach na pojazd ekologiczny. Celem  konkursu było kształtowanie wiedzy oraz umiejętności teoretycznych i praktycznych, a także rozwijanie wrażliwości emocjonalnej i chęci działania na rzecz ochrony środowiska.
W konkursie tym zdobywcą I miejsca został Szymon Strukowicz. II miejsce zajął Marek Kuśnierek, natomiast Karolina Warś i Zofia Tomala zdobyły miejsce III.

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i absolutnie wszystkich namawiamy do aktywnego dbania o naszą planetę.