Trzymaj formę

ZOBACZ ZDJĘCIA

W miesiącu marcu i kwietniu w naszej szkole realizowany był program „Trzymaj formę”. Jego głównym celem była edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów i ich rodziców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W ramach programu w naszej szkole uczniowie klas 5 i 6 spotkali się z dietetykiem, który dostarczył wiedzy na temat zdrowego odżywiania się i układania jadłospisu. Uczniowie ze wszystkich klas w czasie spotkań z wychowawcą przygotowali zdrowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne. W czasie długich przerw na sali gimnastycznej prowadzone były się tzw. aktywne przerwy - gra w koszykówkę, siatkówkę, zbijaka, aerobik. Na zajęciach pozalekcyjnych na kółku przyrodniczym uczniowie poznali metodę produkcji zdrowych cukierków. Przygotowana została również gazetka informująca o składzie najchętniej spożywanych przez uczniów produktów spożywczych. Przez cały okres realizacji programu w szkole prowadzona była akcja „Walczymy z hałasem”.