PROJEKT FOLONALDIA

W ramach współpracy Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu z Fundacją Motywacja i Działanie, we wszystkich klasach 4 został zrealizowany projekt FONOLANDIA.

Co to jest FONOLANDIA?

FONOLANDIA to pierwszy w Polsce kompleksowo opracowany projekt edukacyjny dotyczący odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych.

Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów, komputerów czy Internetu. Media cyfrowe i urządzenia mobilne są obecne w naszym codziennym życiu. Jeśli wykorzystujemy je świadomie i odpowiedzialnie, pomagają nam w pracy i nauce, dostarczają informacji i rozrywki oraz służą do komunikacji. Używane w niewłaściwy sposób, mogą się stać realnym zagrożeniem, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Projekt realizowany był w formie cyklicznych spotkań z uczniami.

Warsztatowy charakter zajęć zachęcał wszystkich uczestników do aktywnego udziału.

Więcej informacji na temat badań :  https://dbamomojzasieg.com/pobierz-raport/

PROJEKT FOLONALDIA