Światowy Dzień Osób z zespołem Downa

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Data 21 marca nie jest przypadkowa. Zespół Downa polega bowiem na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch mają trzy chromosomy.

Wspierając to wydarzenie uczniowie naszej szkoły założyli tego dnia skarpetki nie do pary jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Oddział przedszkolny i klasy 1-3 przygotowały plakaty na konkurs „Dzień kolorowej skarpetki” organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świnoujściu – wysyłając w ten sposób sygnał, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

Pamiętajmy: że bycie "innym niż inni" nie oznacza niczego złego.

IMG_0817